Reebok stanął do walki z adidasem o względy zwolenników stylu eko. Oto sneakersy z kukurydzy i bawełny

Reebok stanął do walki z adidasem o względy zwolenników stylu eko. Oto sneakersy z kukurydzy i bawełny

Zawsze kibicujemy projektom, które łączą dobry styl i ekologię. Świetny przykład globalnym markom daje adidas i ich współpraca z organizacją Parley For The Oceans, również Starbucks włączył się do ekologicznej defensywy ogłaszając, że rezygnuje ze słomek. Im mniej plastiku na naszej planecie, tym lepiej. Kolejnym gigantem, który postanowił zrobić krok w stronę ochrony naszej planety jest Reebok. Marka wypuszcza właśnie swoje pierwsze ekologiczne sneakersy.

Buty stworzono, nie z plastiku tak jak w przypadku adidasa, a z materiałów pochodzenia roślinnego. Nazywają się NPC UK Cotton + Corn i jak sama nazwa wskazuje, wykonano je z bawełny i kukurydzy. Produkt jest owocem połączonych sił Reeboka i przedsiębiorstwa DuPont Tate & Lyle Bio, które produkuje materiały odnawialne bez użycia ropy naftowej.

Wierzch buta pokrywa bawełna, natomiast podeszwa i cholewka od wewnętrznej strony są wykonane z kukurydzy wykorzystywanej do karmienia zwierząt hodowlanych. Wkładkę wykonano z odpadów powstałych podczas produkcji oleju rycynowego.

Reebok zamierza utrzymać swoje pierwsze ekologiczne sneakersy w neutralnym kolorze - nie mam mowy o sztucznym barwieniu materiałów wyprodukowanych przez Matkę Naturę. Pudełko, w którym sprzedawane są sneakersy również wykonano z przyjaznych środowisku i biodegradowalnych materiałów.

Buty kosztują 95 dolarów i można je zamówić na stronie Reeboka.

źródło: Hypebeast/ autor: A.K

sznyt tygodnia

najnowsze