Ten McDonald’s wygląda jak Apple Store

Ten McDonald's wygląda jak Apple Store

Nowy McDonald's w Chicago w niczym nie przypomina jakiegokolwiek obiektu tej sieciówki na świecie. Jego czysta, industrialna stylistyka przywołuje raczej skojarzenia z Apple Store, głównie dzięki swojej drewnianej konstrukcji, która naśladuje wygląd betonu i stali.

Restauracja McDonald's Global Menu, bo tak została oficjalnie nazwana, została zaprojektowana przez firmę Ross Barney Architects również z Chicago. Obiekt jest częścią nowej globalnej siedziby Golden Arches, która obejmuje cały blok miejski przy West Randolph Street.

W części jadalnej w restauracji znajduje się ogród z paprociami i białymi brzozami, a wspólne stoły są wyposażone w bezprzewodowe ładowarki. Na dachu kuchni posadzono mały sad z jabłoniami, dzięki któremu zagospodarowano każdą przestrzeń w restauracji.

Celem powstania tego nietypowego jak na McDonald's budynku, była chęć uzyskania certyfikatu LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). Przez takie działania popularny fast food chce dążyć do "uczynienia zrównoważonego rozwoju nowym normalnym".

Ostatnio McDonald's zorganizował konkurs, w którym do wygrania jest złota karta gwarantująca jedzenie za darmo do końca życia. Sprawdźcie, co trzeba zrobić, żeby ją zdobyć.

źródło: Highsnobiety