Ta kuloodporna limuzyna od Mercedesa to nie tylko bezpieczeństwo, ale i estetyka

Ta kuloodporna limuzyna od Mercedesa to nie tylko bezpieczeństwo, ale i estetyka

Niebezpieczeństwa mogą czyhać dosłownie wszędzie i nawet wtedy, gdy się tego zupełnie nie spodziewamy. Dlatego warto zabezpieczyć także chociażby swoją drogę do pracy, jadąc do niej dużym, opancerzonym samochodem. Może to być np. kuloodporny Mercedes-Benz G63 AMG Limo.

Ta kuloodporna limuzyna jest nie tylko bezpieczna, ale także piękna. Całkowicie przebudowane wnętrze jest wyściełane zamszem w wersji "Alcantra". Dodatkowo w środku znajdziemy najlepsze gadżety technologiczne, m.in. Apple TV o rozdzielczości 4K, głosowe sterowanie kontrolkami i elegancki, marmurowy barek z wbudowaną lodówką.

Komfort jazdy zapewniają rozkładane fotele (wyposażone w funkcję masażu) i wbudowane centrum sterowania, które sprawia, że wszystkie technologiczne funkcje tego auta są na wyciągnięcie jednego palca. Pod maską znajduje się 5,5 litrowy silnik V8 i 563 KM.

Karoseria to prawdziwa zbroja klasy BR 7, która wytrzyma jazdę w najbardziej ekstremalnych warunkach, a podobno nawet wybuch dwóch granatów ręcznych. Jeśli nawet nie jesteś przekonany do bezpieczeństwa, jakie daje to auto, to może przekona cię kolejne zastosowane w nim rozwiązanie - termowizyjne kamery na podczerwień, które nagrywają otoczenie i od razu przesyłają film na bezpieczny serwer w chmurze.Zobacz też:

Ten Mercedes-AMG CLK GTR powstał w 128 dni i wygrał wyścig FIA GT Championship. Teraz trafi na aukcję

Mercedes EQ definiuje piękno elektrycznych pojazdów

Mercedes rzuca wyzwanie Tesli

źródło: Hiconsumption, tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze