Odjechany teledysk Aphex Twina może być niebezpieczny. Nie przeszedł testu na epilepsję

Odjechany teledysk Aphex Twina może być niebezpieczny. Nie przeszedł testu na epilepsję

Brytyjski muzyk Aphex Twin po długiej przerwie wypuścił swój teledysku do "T69 Collapse", który zapowiada wrześniową "Collapse EP". Klip jednak okazał się być na tyle niebezpieczny, że zakazano jego emisji w telewizji.

Premiera nowego klipu miała się odbyć w amerykańskiej telewizji Cartoon Network, dokładnie w jej nocnym bloku programowym Adult Swim. Niestety jednak do tego nie doszło - obraz do „T69 Collapse” nie przeszedł tzw. Testu Hardinga, czyli testu sprawdzającego zgodność materiałów wideo przeznaczonych do emisji z normami, w tym to, czy materiał jest bezpieczny dla osób cierpianych epilepsję. Okazało się, że intensywnie przeplatające się ze sobą obrazy i pulsujące światła mogą doprowadzić do ataku u osób chorych.

Klipu na pewno nie zobaczycie w telewizji, ale w Internecie jest bez problemu dostępny. W ciągu niecałej doby obejrzano go już 242 tys. razy.

Uprzedzamy, że oglądacie go na własną odpowiedzialność!

;

Aphex Twin, a właściwie Richard David James to kompozytor i multiinstrumentalista, a także producent muzyczny, o którym mówi się, że jest jedną z najbardziej wpływowych, kreatywnych i innowacyjnych osób we współczesnej muzyce elektronicznej. W ostatnim tygodniu twórca promował nowy album umieszczając swój znak w przestrzeni miejskiej.

źródło: Aktivist, tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze