IKEA wraz ze studiem Scholten & Baijings stworzyła kolekcję inspirowaną trendem DIY

IKEA wraz ze studiem Scholten & Baijings stworzyła kolekcję inspirowaną trendem DIY

Nie jest tajemnicą, że coraz więcej osób chce mieszkać w przytulnych, a jednocześnie mocno zindywidualizowanych wnętrzach. Z tego też powodu wciąż popularnym zjawiskiem jest wnętrzarskie Do It Yourself - trend, w ramach którego ludzie odnawiają swoje stare meble lub też "podrasowują" je tak, aby odpowiadały ich nowym potrzebom, czy też zmieniającemu się gustowi.

O dziwo tym tropem postanowiła też pójść IKEA - gigant meblowy, który jest znany raczej z gotowych, uniwersalnych rozwiązań produktowych. Jednak ich najnowsza, limitowana kolekcja LYSKRAFT, która powstała we współpracy z holenderskim duetem projektowym Scholten & Baijings, postanowiła "przerobić" swoje kultowe meble. Co to znaczy? Znane i uwielbiane przez wszystkich modele mebli i akcesoriów zyskały nowe wzory i kolory. Do kolekcji zostały włączone takie rzeczy, dzięki którym możesz "zhakować" swoje wnętrze za pomocą tylko jednej, naprawdę drobnej zmiany, np. montując nowe nóżki pod swoją starą sofę.

Co jeszcze znajdziemy w kolekcji LYSKRAFT? Sofy KLIPPAN w nowych, stonowanych kolorach (a także same pokrycia do nich), serwetki, szklanki, tace i fotele POÄNG, które można kompletować według własnego uznania (osobno poduszka fotela i rama).

Jeśli chciałbyś wprowadzić do swojego nowego domu klasyczny, a jednocześnie nowy dodatek z IKEA, to być może ta kolekcja jest dla ciebie.

 

źródł: Fastcompany, tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze