Tak wygląda futurystyczny park rozrywki za półtora miliarda dolarów

Tak wygląda futurystyczny park rozrywki za półtora miliarda dolarów

Nikogo już nie dziwi, że coraz więcej parków rozrywki powstaje w rzeczywistości wirtualnej jako swego rodzaju zapowiedź tego, co odwiedzający będą mogli doświadczyć w prawdziwym parku. W Chinach jednak otworzył się wyjątkowy park, którego sensem jest istnienie w świecie cyfrowym - użytkownicy mogą korzystać z jego atrakcji za pośrednictwem technologii VR.

Oriental Science Fiction Valley, bo tak się nazywa to niecodzienne miejsce, zostało zbudowane i otwarte 29 kwietnia 2018 r. Park jest położony w południowo-zachodniej prowincji Guizhou, ale przekraczając próg jego wejścia nie zobaczysz niczego więcej poza okularami VR. Dzięki nim odwiedzający przenoszą się do fantastycznej przestrzeni pełnej ekscytujących przejażdżek i wirtualnych atrakcji (jest ich ponad 30), których w świecie rzeczywistym nie mogliby doświadczyć. W samym centrum tego cyfrowego wesołego miasteczka znajduje się pomnik robota Transformera, który jest punktem orientacyjnym na mapie parku. Poza nim znajduje się tam całe mnóstwo obiektów ze świata sci-fi

Chen Jianli, założyciel Oriental Science Fiction Valley, opowiada, że chciał stworzyć miejsce, które będzie konkurencją dla innych parków rozrywki, a przecież nie jest to łatwe zważywszy na ich liczbę i oferowane atrakcje. Wiedział, że jedynym wyjściem jest stworzenie całkiem czegoś innego, co byłoby niepowtarzalne -  w ten sposób powstał jego wirtualny park. Jianli ma nadzieję, że ​​udowodni on szerszemu gronu odbiorców, ile dzisiejsza technologia jest w stanie zrobić dla ludzi.

Chiny co roku organizują targi Asia Amusement & Attraction Expo, które koncentrują się na atrakcjach parków, gdzie główną rolę odgrywają nowe technologie. Dzięki ciągłemu podnoszeniu jakości swojej oferty, kraj ten wciąż pokazuje, że VR jest przyszłością dzisiejszej rozrywki.

sznyt tygodnia

najnowsze