Tak wygląda futurystyczny park rozrywki za półtora miliarda dolarów

Tak wygląda futurystyczny park rozrywki za półtora miliarda dolarów

Nikogo już nie dziwi, że coraz więcej parków rozrywki powstaje w rzeczywistości wirtualnej jako swego rodzaju zapowiedź tego, co odwiedzający będą mogli doświadczyć w prawdziwym parku. W Chinach jednak otworzył się wyjątkowy park, którego sensem jest istnienie w świecie cyfrowym - użytkownicy mogą korzystać z jego atrakcji za pośrednictwem technologii VR.

Oriental Science Fiction Valley, bo tak się nazywa to niecodzienne miejsce, zostało zbudowane i otwarte 29 kwietnia 2018 r. Park jest położony w południowo-zachodniej prowincji Guizhou, ale przekraczając próg jego wejścia nie zobaczysz niczego więcej poza okularami VR. Dzięki nim odwiedzający przenoszą się do fantastycznej przestrzeni pełnej ekscytujących przejażdżek i wirtualnych atrakcji (jest ich ponad 30), których w świecie rzeczywistym nie mogliby doświadczyć. W samym centrum tego cyfrowego wesołego miasteczka znajduje się pomnik robota Transformera, który jest punktem orientacyjnym na mapie parku. Poza nim znajduje się tam całe mnóstwo obiektów ze świata sci-fi

Chen Jianli, założyciel Oriental Science Fiction Valley, opowiada, że chciał stworzyć miejsce, które będzie konkurencją dla innych parków rozrywki, a przecież nie jest to łatwe zważywszy na ich liczbę i oferowane atrakcje. Wiedział, że jedynym wyjściem jest stworzenie całkiem czegoś innego, co byłoby niepowtarzalne -  w ten sposób powstał jego wirtualny park. Jianli ma nadzieję, że ​​udowodni on szerszemu gronu odbiorców, ile dzisiejsza technologia jest w stanie zrobić dla ludzi.

Chiny co roku organizują targi Asia Amusement & Attraction Expo, które koncentrują się na atrakcjach parków, gdzie główną rolę odgrywają nowe technologie. Dzięki ciągłemu podnoszeniu jakości swojej oferty, kraj ten wciąż pokazuje, że VR jest przyszłością dzisiejszej rozrywki.