Zamek z “Gry o tron” wystawiony na sprzedaż! Cena nie zaskakuje

Zamek z "Gry o tron" wystawiony na sprzedaż! Cena nie zaskakuje

Jesteś fanem "Gry o Tron"? Masz na koncie wolne 2,5 miliona złotych? W takim razie nie masz nad czym się zastanawiać i koniecznie skorzystaj z okazji kupienia położonego w Irlandii Północnej kompleksu Gosford Castle, czyli serialowego Riverrun.

Zamek jest znany widzom HBO jako stwierdza rodu Tullych, która jest otoczona rzekami i fosą, co czyniło ją trudno dostępną dla najeźdźców. W rzeczywistości ten kompleks wygląda nieco inaczej, ale i tak robi wrażenie.

Budowla wzniesiona w połowie XIX w. została zaprojektowana przez Archibalda Achesona i składa się z 15 sypialni oraz 10 łazienek. Dodatkowo na dachach niektórych budynków znajdują się ogródki, które niewątpliwie dodają uroku. Ciekawa jest też historia tego miejsca - w czasie II wojny światowej zamek służył jako kwatery dla żołnierzy. Później kompleks został sprzedany Ministerstwu Rolnictwa, które utworzyło z okolicznych terenów objęty ochroną park leśny, a od 1983 r. w istniał tam hotel.

Firma Maison Real Estate wyznaczyła cenę wywoławczą na pół miliona funtów, czyli niecałe 2,5 miliona złotych. Tych których nie stać na taką inwestycję mogą mieć tylko nadzieję, że ten kto się na nią skusi będzie wynajmować pokoje dla turystów, którzy chcą poczuć klimat "Gry o tron".

A jeśli jesteś ciekaw, jak wyglądają zamki w Polsce, to sprawdź nasze zestawienie - 10 najpiękniejszych polskich zamków.

źródło: perthnow.com.au, tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze