Zdjęcia Warhola w kapsułowej kolekcji bielizny Calvina Kleina

Zdjęcia Warhola w kapsułowej kolekcji bielizny Calvina Kleina

Calvin Klein stworzył nową, prowokacyjną kolekcję, która zrywa z dotychczasową zasadą umieszczania nazwy tej marki na gumowych paskach od majtek i biustonoszy. Zrywa, ale tylko częściowo - teraz obok "CALVIN KLEIN", na bieliźnie pojawia się też nazwisko popartowego artysty Andy’ego Warhola.

Dom mody postanowił nawiązać współpracę z fundacją Andy’ego Warhola, aby wspólnie stworzyć wyjątkową kolekcję bielizny. W efekcie powstały bardzo ciekawe modele, które powinny trafić w gust zarówno fanów marki, jak i dzieł słynnego artysty. Efekt? Jest na luzie, a jednocześnie seksownie.

Bielizna z serii "Andy Warhol: Exposures, 77 -'85 " składa się z męskich bokserek, biustonosza i białego podkoszulka – wszystko w klasycznym, białym kolorze. Na nich znalazły się fotografie z dorobku artysty z lat 1977 – 1985, czyli późnego okresu twórczości. Zdjęcia przedstawiają anonimowych modeli z Nowego Jorku, a także Danielę Morerę - byłą modelki i redaktorkę magazynu „Interview”, który należał do samego Warhola.

To już kolejna współpraca Fundacji Warhola i marki Calvin Klein, której celem jest stworzenie kapsułowej kolekcji bielizny. Pół roku temu do sprzedaży weszły modele z fotografiami z serii "Kiss" z 1963 roku. Mamy nadzieję, że powstaną kolejne kolekcje, będące owocem tej artystyczno-modowej kolaboracji.

źródło: Designtaxi, Autor: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze