Zadebiutowało nowe Maserati Levante GTS z silnikiem Ferrari

Zadebiutowało nowe Maserati Levante GTS z silnikiem Ferrari

Włoska marka Maserati zaprezentował nowy model Levante GTS podczas Goodwood Festival of Speed. Nowa odmiana crossovera plasuje się tuż za modelem Trofeo, który debiutował zaledwie kilka miesięcy temu.

Najważniejszą informacją dla fanów szybkości będzie z pewnością fakt, iż Levante GTS jest napędzany silnikiem V8 od Ferrari o pojemności 3,8 litra, który można również znaleźć w innym modelu Maserati, Quattroporte GTS. Najnowszy wariant crossovera ma moc 550 koni mechanicznych i moment obrotowy na poziomie 730 Nm. To o 40 koni mniej niż Trofeo, ale wciąż takie parametry robią wrażenie. Maserati twierdzi, że Levante GTS może osiągnąć prędkość od 0 do 100 km/h w 4 sekundy, natomiast licznik maksymalnie wskaże  291 km/h. Dla porównania, Trofeo przyspiesza do setki w 3,7 sekundy i może osiągnąć 300 km/h.

Silnik Ferrari V8 jest sprzężony z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów ZF, a moc rozkładana jest na wszystkie cztery koła. Wizualnie model GTS ma kilka unikalnych cech konstrukcyjnych z przodu i z tyłu, które wyraźnie świadczą o tym z jakiej stajni wyjechał. Agresywności dodają mu także 22-calowe koła. W kabinie znajdziemy skórzaną tapicerkę z najwyższej jakości skóry, dźwignie zmiany biegów z włókna węglowego oraz 14-głośnikowy system dźwiękowy Harman Kardon. Włoska estetyka Maserati zawsze cieszy oczy.

Cena Maserati Levante GTS zaczyna się 120 000 dolarów, czyli prawie o 50 000 mniej niż w przypadku Trofeo. Jeżeli marzy wam się luksusowy SUV od marki, którą rzadko spotyka się na polskich ulicach, możecie spodziewać się realizacji zamówienia w już w październiku.

źródło: Autoblog/ autor: A.K

sznyt tygodnia

najnowsze