Mbappe przekazał całą wygraną z mundialu na cele charytatywne

Mbappe przekazał całą wygraną z mundialu na cele charytatywne

19-letni Kylian Mbappe to niekwestionowany bohater zakończonych niedawno mistrzostwa świata w piłce nożnej. Piłkarz podczas mundialu zagrał w siedmiu spotkaniach, w trakcie których strzelił cztery bramki dla reprezentacji Francji. Fanów sportu zjednał sobie nie tylko swoim talentem i determinacją na boisku, ale także wyjątkowo dojrzałym charakterem, jak na tak młodego zawodnika.

Teraz zaskoczył wszystkich swoim dobrym sercem - jeszcze przed mundialem w Rosji ogłosił, że nie przyjmie premii, jakie gwarantuje mu związek za grę w kadrze i wszystkie zarobione podczas mistrzostw pieniądze przekaże na cele charytatywne. Mbappe wielokrotnie podkreślał, że występy w narodowych barwach to dla niego wystarczający zaszczyt i wyróżnienie.

Sports Illustrated szacuje, że podczas tej największej piłkarskiej imprezy Mbappe zarobił ok. 22,5 tys. dolarów za mecz oraz 350 tys. dolarów jako bonus za wygraną turnieju. Reprezentant Francji przekazał wszystkie pieniądze Premiers de Cordée - organizacji charytatywnej, która zajmuje się organizacją zajęć sportowych dla niepełnosprawnych dzieci.

- Kylian jest znakomitym człowiekiem. Kiedy czas mu na to pozwala, to nas odwiedza. Ma bardzo dobre relacje z naszymi podopiecznymi i zawsze potrafi ich odpowiednio motywować do działania. Czasem mam nawet wrażenie, że gra z dziećmi w piłkę sprawia mu większą przyjemność, niż samym dzieciom – powiedział Sebastien Ruffin, który odpowiada za organizację Premiers de Cordee.

 

 

źródło: Businessinsider Polska