Ken Block stworzył motorówkę do wakeboardu na bazie silnika z Forda Raptora o mocy 575 KM

Ken Block stworzył motorówkę do wakeboardu na bazie silnika z Forda Raptora o mocy 575 KM

Na pewno słyszeliście o wyczynach Kena Blocka. Jeżeli nie, koniecznie nadróbcie zaległości klikając w ten link. Dla tego gościa nie ma rzeczy niemożliwych, a prędkość i konie mechaniczne są jego najlepszymi sprzymierzeńcami.

Block jest jest profesjonalnym kierowcą rajdowym, który znany jest z tworzenia najbardziej śmiałych maszyn, które pozwalają mu na bicie kolejnych rekordów. Często łączy ze sobą części i silniki pochodzące z różnych aut, aby stworzyć bestie o mocy, która przeraża zwykłego śmiertelnika i śni się po nocach inżynierom pracującym dla najbardziej znanych marek sportowych samochodów. Do długiej listy imponujących pojazdów Kena Blocka dołączył właśnie kolejny: Supra Ford Raptor Boat.

Blockowi, jako ekspertowi w dziedzinie prędkości, zależało na skonstruowaniu motorówki do wakeboardu, która będzie raczej latała niż pływała po wodzie. Aby spełnić swoje oczekiwania, rajdowiec potrzebował kogoś, kto zajmie się dołożeniem maksymalnej mocy do jego projektu. Szczęśliwie trafił do Marine Products. We współpracy ze specjalistami powstała łódź Supra z silnikiem 6,2-litrowym silnikiem V8 pochodzącym z Forda Raptora pierwszej generacji. Ta hybryda jest w stanie wygenerować 575 morskich koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 786 Nm.

Mając taką motorówkę, Ken Block na pewno nie będzie miał problemu z dogonieniem najlepszych fal.

 

źródło: Uncrate

sznyt tygodnia

najnowsze