TIMEX stworzył zegarek dla zawodników ekstremalnych skoków z klifu

TIMEX stworzył zegarek dla zawodników ekstremalnych skoków z klifu

Ruszył wyjątkowy turniej Red Bull Cliff Diving , który co roku gromadzi rzeszę publiczności. Nic dziwnego – w końcu nic tak nie wzbudza emocji jak nieprawdopodobne wyczyny sportowców, na które nie pokusiłby się żaden amator. Jeśli dodamy do tego tło w postaci najpiękniejszych na świecie krajobrazów, to takie widowisko jest czystą ucztą dla oka. Mowa rzecz jasna o skokach z klifu, czyli o dyscyplinie sportowej z elementami akrobatyki, w której śmiałkowie nurkują z wysokości 27 metrów z prędkością 85 km/h. Jakby ktoś nie wyobrażał sobie tej wysokości to podpowiadamy – jest prawie trzykrotnie większa niż olimpijska.

Warto śledzić zmagania zawodników startujących w turnieju RBCD nie tylko ze względu na wyjątkowe lokalizacje (Azory, Szwajcaria, Dania, Bośnia i Hercegowina, Włochy), ale także dlatego, że rywalizacja właśnie zaczyna nabierać tempa. Podczas pierwszych zawodów zwyciężył Polak Krzysztof Kolanus, który teraz będzie musiał się zmierzyć z zeszłorocznym zwycięzcą Alessandrem De Rose.

Oglądając nieprawdopodobne wyczyny tych zawodników, zastanawialiście się kiedyś, skąd zawodnicy wiedzą, że to jest TEN moment, w którym muszą oni podjąć wyzwanie i pokonać wszystkie swoje słabości na szczycie wysokiego klifu? Kiedy wiedzą, że przyszedł czas na ich wielki skok? TIMEX postanowił ułatwić im to zadanie i stworzył specjalnie dla tych ekstremalnych sportowców serię zegarków Command™ Red Bull Cliff Diving World Series Edition, która udowadnia, że wytrzymałość została przeniesiona na całkowicie nowy poziom.

Ten model nie mógł się nie udać - powstał dzięki współpracy amerykańskiego producenta zegarków ze wspomnianym mistrzem skoków Alessandrem De Rose, a także zespołem Czerwonego Byka.  Efekt przeszedł oczekiwania wszystkich - stworzono zegarek dedykowany śmiałkom, którzy wymagają zarówno od siebie, jak i wszystkiego co ich otacza, ogromnej wytrzymałości.  Model jest wstrząsoodporny i wodoszczelny do głębokości 100 m. Jego detale wykonano z anodyzowanego aluminium, zaś silikonowy pasek zdobi logo turnieju RBCD. Posiada również stoper, timer, podświetlenie INDIGLO®, a także alarm i alert hydracyjny.

Jeśli chodzi o wygląd to postawiono na klasykę, czyli barwy granatu, czerwieni i srebra. Uniwersalny design wraz z niezawodnymi funkcjami dają połączenie, które trafi w gust wszystkich amatorów sportu - tych bardziej i mniej ekstremalnych.

Polecamy obserwować nie tylko poczynania zawodników, ale także strefę TIMEXA w każdym miejscu, gdzie odbywają się zawody. W związku z tym, że TIMEX został Oficjalnym Partnerem Technicznym turnieju skoków z klifu RBCD, przygotował specjalne aktywacje, angażujące fanów obecnych podczas wszystkich wydarzeń. W strefie marki będzie można spróbować wirtualnych skoków z klifu, dzięki animacji w okularach VR. Co więcej, zgromadzeni będą mogli wykonać selfie, sprawiające wrażenie skoku ze skał. Nie zabraknie też upominków dla 500 pierwszych gości, dlatego jeśli będziecie mieli okazję uczestniczyć w tych wyjątkowych zawodach, koniecznie sprawdźcie, co czeka na fanów tej amerykańskiej marki.

Trasa turnieju RBCD:

• São Miguel (Azory), 14 lipca

• Sisikon (Szwajcaria), 5 sierpnia

• Kopenhaga (Dania), 25 sierpnia

• Mostar (Bośnia i Hercegowina), 8 września

• Poligano a Mare (Włochy), 23 września

 

 

 

sznyt tygodnia

najnowsze