Jaguar V20E to najszybsza elektryczna motorówka świata

Jaguar V20E to najszybsza elektryczna motorówka świata

Podczas gdy marki motoryzacyjne prześcigają się w konstruowaniu nowych modeli samochodów z napędem elektrycznym, Jaguar zamiast prezentować kolejny pojazd na czterech kołach, postanowił wypłynąć na szerokie wody. Dosłownie, bo Jaguar V20E to całkowicie elektryczny pojazd wodny, który zdołał już ustanowić nowy rekord świata.

Zespół Motorsport Vector Racing i jego partner techniczny Williams Advanced Engineering zdołali stworzyć niesamowitą motorówkę dla Jaguara. V20E osiąga średnią prędkość 142 km/h, dzięki czemu Jaguar Vector V20E jest najszybszą łodzią elektryczną na świecie.

Testowanie i udoskonalanie modelu zajęło rok. Po tym czasie nadszedł wreszcie moment na przetestowanie motorówki. Fantastyczny wynik, który jest zasługą pracujących nad konstrukcją inżynierów, bez wątpienia wskazuje na ogromny potencjał tego projektu i daje nam przedsmak tego, jak mogą wyglądać w przyszłości wyścigi na wodzie.

Ambitny zespół z Vector Racing zamierza pobić więcej rekordów prędkości, co oznacza, że motorówka może pojawiać się wśród codziennych newsów znacznie częściej. Trzymamy kciuki za rozwój ekologicznych technologii w Jaguarze i mimo wszystko czekamy na nowy, niesamowity projekt czterokołowca.

źródło: Luxatic

sznyt tygodnia

najnowsze