5 materaców, które są równie odjechane jak nadmuchiwana różowa trumna

5 materaców, które są równie odjechane jak nadmuchiwana różowa trumna

Moda na kolorowe materace nadal trwa. Nic dziwnego - ten gadżet świetnie wygląda na wakacyjnych zdjęciach na Instagramie. Większość producentów dotychczas oferowała głównie urocze flamingi, pączki, czy nawet skrzydła motyla, ale coraz częściej widzimy, że zaczynają oni eksperymentować z formą. Okazuje się, że jest duże zapotrzebowanie na bardziej kontrowersyjne modele. Dowodem na to jest reakcja Internetu na materac w kształcie różowej trumny, na której punkcie Internet zupełnie oszalał.

Materac jest dziełem dwóch projektantów - Andrew Greenbauma i Iana Feltona, którzy postanowili wnieść całkowicie nową jakość na tafle basenów. Na swoim Instagramie Andrew tłumaczy, że na pomysł materaca-trumny wpadł już 3 lata temu, jednak dopiero teraz był w stanie wykonać prototyp swojej wizji. Projekt początkowo miał być tylko dziełem artystycznym, ale teraz jest w stanie wejść na rynek – aby doszło do limitowanej sprzedaży, wynalazca musi zebrać jeszcze 15 tys. dolarów.

Jeśli tylko projekt się skomercjalizuje, będziecie mogli spędzić w tej różowej trumnie cały swój urlop bez obawy o oparzenia słoneczne. Jednak jeśli chcielibyście znaleźć jakiś inny, mniej aspołeczny, ale równie nietypowy model materaca, to przygotowaliśmy dla Was zestawienie takich gadżetów. Dla każdego coś się znajdzie.

1. Materac-karaluch

Wyobrażaliście sobie kiedyś, jakby to było pływać na gigantycznym karaluchu? Nie? My też nie. Ale w sumie, dlaczego nie spróbować?

2. Materac-domowy fotel

Opcja dla wszystkich domatorów, którzy nie potrafią rozstać się ze swoim miejscem przed telewizorem. Swoją bezpieczną oazę możecie teraz przenieść do basenu.

3. Materac-Mini Cooper

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie umieścili w tym zestawieniu samochodowej wersji materaca. Może wolelibyśmy Porsche, ale Mini Cooperem też nie pogardzimy.

4. Materac-brzydki łabędź

Ten niezgrabny łabądek jest dziełem artysty Davida Shrigley'a, który podobnie jak twórcy różowej trumny, postanowił zakpić sobie z mody na materace. Jego wersja jest prześmiewczą interpretacją nadmuchiwanego łabędzia, które są bardzo popularne na Instagramie.

5. Materac-awokado

I na koniec coś dla miłośników awokado. Nic dodać, nic ująć.

źródło: Designboom

sznyt tygodnia

najnowsze