Nissan stworzył imponujący projekt na 50-lecie modelu GT-R

Nissan stworzył imponujący projekt na 50-lecie modelu GT-R

Pół wieku na rynku to niezły wynik jak na karierę jednego modelu samochodu. Nissan właśnie świętuje 50-lecie modelu GT-R i w związku z tym stworzył we współpracy z włoskimi mistrzami z biura Italdesign prototyp całkiem nowej wersji tego kultowego auta.

Wynikiem włosko-japońskiej kooperacji jest imponujący supermodel w wersji coupe. Najmocniejszą stroną Nissaan GT-R50 jest z pewnością 3,8-litrowy silnik twin-turbo V6. Poza tym jego twórcy postawili przede wszystkim na wzmocnienie jego najważniejszych części - silnik posiada ulepszenia NISMO z większymi turbosprężarkami i intercoolerami, a powiększone tłoki pomagają temu sportowemu samochodowi osiągnąć 710 KM przy 7100 obr./min. 6-biegowa przekładnia dwusprzęgłowa również została wzmocniona, tak by poradzić sobie z przeniesieniem potężnej mocy na koła. W zawieszeniu zostało wykorzystane rozwiązanie Bilstein z technologią DampTronic, które umożliwia zmienienie charakterystyki tłumienia amortyzatorów.

21-calowe koła, które są czarne jak węgiel, oraz skórzane wnętrze nadają ostry charakter temu modelowi. Z tyłu skrzydło w stylu McLarena i dyfuzor z włókna węglowego dodają finezyjności. Karoseria GT-R50 natomiast otrzymała charakterystyczny szary odcień (kolor "Liquid Kinetic Grey"), który został uzupełniony złotymi akcentami. To co jeszcze wyróżnia ten model to maska ze dużym wybrzuszeniem, wąskie reflektory LED i obniżona o 54 mm linia dachu.

Niestety, ale wersja produkcyjna tego świetnie zapowiadającego się modelu nie jest w tej chwili przewidywana. To jedynie jubileuszowy projekt, który jest ukoronowaniem wielu lat współpracy studia projektowego i Nissana. O takiej generacji GT-R-a możemy tylko na razie pomarzyć.

źródło: Hiconsumption

sznyt tygodnia

najnowsze