CeramicSpeed rewolucjonizuje rynek rowerowy swoim nowym napędem

CeramicSpeed rewolucjonizuje rynek rowerowy swoim nowym napędem

Na rynku rowerowym można zauważyć, że wiele marek chwali się już wprowadzeniem do swoich modeli napędu typu "chainless", czyli systemu bezłańcuchowego. W rzeczywistości jest tak, że sam mechanizm zostaje podobny do tradycyjnego, a po prostu łańcuch zastępuje się paskiem. Dlatego tak wiele osób jest nastawionych sceptycznie do nowinek technologicznych w świecie kolarstwa. Jednak marka CeramicSpeed zrobiła coś rewolucyjnego w tym zakresie, co być może na zawsze odmieni sposób działania rowerów.

W nowym systemie nazwanym „DriveEn” wprowadzono całkowicie unikalny system łożysk napędzanych wałkiem z włókna węglowego - podobnie jak to dzieje się w samochodach. Według producenta użycie 13-rzędowej kasety (z przodu jednorzędowa korba) bardzo zmniejsza tarcie – przy 250W w stosunku do Shimano Dura-Ace o 49%, a do łańcucha CeramicSpeed UFO o 32%. Celem było stworzenie napędu, który będzie tracił na tarciu zaledwie 1% wytwarzanej przez kolarza mocy.

Zaletą tego innowacyjnego systemu jest to, że oznacza większą wydajność i lekkość jazdy. Na razie system zatrzymał się na etapie prototypu, ale mamy nadzieję, że ten wynalazek wkrótce wejdzie do produkcji.

źródło: Hiconsumption

sznyt tygodnia

najnowsze