Oto Z-Scooter, czyli segway i skuter w jednym

Oto Z-Scooter, czyli segway i skuter w jednym

Barcelońskie studio Bel & Bel zaprojektowało hybrydę skutera z segwayem, którą nazwano Z-Scooter. Projektanci czerpali inspiracje z designu kultowego skutera Vespa. W rezultacie powstał pojazd, który łączy w sobie klasyczny wygląd i nowe technologie - wyposażony jest bowiem w elektryczny silnik.

Z-Scooter można zamówić w dowolnym kolorze. Jego największą zaletą jest jednak litowa bateria, taka sama, jak ta, która napędza Model S Tesli. Dzięki zastosowaniu takiej baterii, skuter może osiągać prędkość 20 km/h i przejechać do 25 km na jednym ładowaniu, które trwa od 3 do 4 godzin.

Użytkownicy mogą przyspieszać i zwalniać, pochylając się do przodu lub do tyłu, tak jak na tradycyjnym segwayu.  Manewry wykonuje się obracając uchwyty, a dużym ułatwieniem, z którego na pewno będą zadowoleni fani nowinek technologicznych, jest możliwość połączenia pojazdu do urządzeń mobilnych za pomocą aplikacji Bluetooth Ninedroid.

Jeżeli szukacie ciekawego pojazdu do poruszania się po mieście, sprawdźcie propozycję Bel & Bel. Z-Scooter kosztuje 5950 euro i istnieje szansa, że wkrótce zawładnie naszymi ulicami.

źródło: Z-Scooter.com