Oto odnowiony Mustang 302 Boss należący do Roberta Downey Jr.

Oto odnowiony Mustang 302 Boss należący do Roberta Downey Jr.

Robert Downey Jr. i ten złoty Mustang mają podobną historię. RDJ najpierw podbił Hollywood zyskując sławę buntownika, potem jego reputacja zaprowadziła go na skraj kariery. Z pomocą kilku świetnych ról zdołał wrócić na szczyt, a dziś w świadomości wszystkich fanów kina znany jest przede wszystkim jako Iron Man. Podobnie sprawa ma się z unikalnym Mustangiem 302 Boss, który został odrestaurowany na specjalne zamówienie aktora przez SpeedKore Performance Group.

Podobnie jak jego najsłynniejsza postać - Tony Stark, RDJ ma skłonność do szybkich, klasycznych samochodów. Spersonalizowany Mustang 302 Boss to z pewnością wyjątkowy okaz w jego dobrze wyposażonym garażu. Tak samo jak Iron Man, kultowy muscle car otrzymał nowe serce w postaci 5-litrowego silnika V8 z dwusuwową sprężarką, który zwiększył moc auta do 667 koni mechanicznych.

Nadwozie zostało zbudowane na nowoczesnej aluminiowej ramie, niemal tak samo mocnej jak zbroja Iron Mana. Możemy sobie tylko wyobrazić jakie wrażenie robi nisko osadzony nad ziemią Mustang gdy wyłania się zza zakrętu. SpeedKore odróżnia się od innych warsztatów samochodowych swoim zamiłowaniem do lekkich włókien węglowych. Maska, błotniki, zderzaki, pokrywa bagażnika i spojler są zbudowane z tego niezwykle lekkiego materiału, sprawiając, że moc Mustanga wydaje się być nieokiełznana.

Klasy nadaje Mustangowi lakier w odcieniu "Tuscany Yellow" przypieczętowując twórczą współpracę Roberta Downey Jr. z warsztatem SpeedKore.

źródło: SpeedKore