Kraków został wybrany jednym z najdoskonalszych miast świata

Kraków został wybrany jednym z najdoskonalszych miast świata

Portal TripAdvisor cieszy się dyskusyjną sławą, jednak wciąż nie ulega wątpliwości, że to tam najchętniej szukamy informacji na temat celów naszych podróży. Wśród niezliczonych recenzji restauracji, hoteli i atrakcji turystycznych liczymy na to, że odkryjemy prawdziwą perełkę. Okazuje się, że użytkownicy portalu szczególnie dobrze oceniają stolicę Małopolski, czego dowodem jest umieszczenie Krakowa na liście "najdoskonalszych miast świata".

Kraków znalazł się w rankingu obok takich miast jak Rejkjavik, Amsterdam, Bali czy Nowy Orlean. Miejsce na liście gwarantowała odpowiednia liczba "certyfikatów doskonałości" wystawionych przez recenzentów. Specjalny algorytm uwzględnił jakość, ilość i odstępy czasowe między pochlebnymi recenzjami, a także to, jak długo firma lub lokal obecne są w serwisie. Jeżeli większość lokali w danym mieście miała przynajmniej cztery gwiazdki, dostała określoną, minimalną ilość recenzji i była obecna na TripAdvisorze przez co najmniej 12 miesięcy, zasługiwały one na "certyfikat doskonałości", a tym samym pomogły umieścić miasto w rankingu.

"Kraków jest ważny z kulturowego i politycznego punktu widzenia. Wielu podróżnych przybywa, aby złożyć wyrazy szacunku w Płaszowskim Obozie Koncentracyjnym i fabryce Oskara Schindlera. Nowoczesne miasto jest także domem dla kawiarni, sklepów, pubów i 10-hektarowego Rynku Głównego" - takie uzasadnienie można znaleźć na stronie TripAdvisor.

Sprawdźcie, gdzie jeszcze poza Krakowem warto wybrać się w te wakacje.

źródło: TripAdvisor

sznyt tygodnia

najnowsze