Maserati wkracza na rynek elektrycznych samochodów. Oto model Alfieri

Maserati wkracza na rynek elektrycznych samochodów. Oto model Alfieri

Pamiętacie dwudrzwiową koncepcję Alfieri Maserati zaprezentowaną w 2014 roku? Wtedy włoski producent samochodów twierdził, że wariant produkcyjny zostanie włączony do regularnej sprzedaży do 2016 roku. Niestety firma ciągle borykała się z opóźnieniami, które niemal zagroziły projektowi. Do niedawna nie było wiadomo, czy Włosi zdecydują się kontynuować starania, jednak szef Maserati, Tim Kuniskis, zaskoczył wszystkich, ogłaszając w trakcie swojego przemówienia na FCA Capital Markets Day, że model Alfieri wchodzi w końcu do produkcji.

To nie jedyna niespodzianka. Długo oczekiwany model będzie całkowicie elektryczny i stanie do rywalizacji z Teslą Roadster. Maserati nie ukrywa swojej ambicji, by zmieść z rynku amerykańskiego producenta osławionych samochodów elektrycznych. "Może się wydawać, celujemy w Teslę i tak właśnie jest" - powiedział szef Maserati Tim Kuniskis. "Zamierzamy to osiągnąć, wprowadzając na rynek coś, czemu nikt w branży nie może dorównać."

Przekonamy się, czy śmiałe obietnice Maserati zostaną spełnione już za dwa lata. Alfieri będzie dostępny jako coupe lub kabriolet i będzie zbudowane na nowej lekkiej aluminiowej ramie. Deklarowana prędkość maksymalna ma przekroczyć 299 km/h, a przyspieszenie od zera do 100 km/h ma się odbyć w czasie krótszym niż dwie sekundy. Wersja całkowicie elektryczna będzie wykorzystywać trzy-silnikowy układ napędowy z napędem na wszystkie koła z możliwością wektorowania momentu obrotowego. W środku znajdzie się też bateria 800V.

Maserati nie podało jeszcze informacji dotyczących cen, wiadomo jednak, że sportowy elektryk ma wejść do produkcji do 2020 roku.

źródło: Carbuzz

sznyt tygodnia

najnowsze