Asus wypuszcza swojego pierwszego smartfona dla gamerów

Asus wypuszcza swojego pierwszego smartfona dla gamerów

Pod koniec ubiegłego roku Razer ogłosił, że wprowadza smartfona, który sprosta rosnącym wymaganiom mobilnych graczy. Wygląda na to, że firmie wyrosła właśnie poważna konkurencja w postaci telefonu ASUS ROG.

Asus zdradził, że ROG (skrót od "Republic Of Gamers", czyli Republika Graczy) będzie wyposażony w 6-calowy wyświetlacz AMOLED z częstotliwością odświeżania 90 Hz i czasem reakcji wynoszącym 1ms. Oprócz tego urządzenie będzie miało aż 512 GB pamięci i 8 GB RAMu.

ROG ma działać na "ekskluzywnym ośmiordzeniowym procesorze Qualcomm Snapdragon 845 o częstotliwości 2,96 GHz". Jest to zaawansowany procesor, który może płynnie odtwarzać gry wideo, tak samo jak na komputer stacjonarny. Nowy gadżet Asusa to nie tylko spełnienie marzeń wielu graczy - smartfon oferuje także wsparcie GPS, posiada system audio ze wzmacniaczem, podwójny aparat 12 i 8 Mpix, czytnik linii papilarnych i wiele więcej. Niezwykle istotna jest możliwość zainstalowania dodatkowego coolera na tylnej części obudowy.

Nie spodziewajmy się jednak, że urządzenie o takich parametrach będzie małe i lekkie. Smartfon waży ponad 200 gramów, a jego wymiary to 158,8 × 76,2 × 8,6 mm. Póki co producent nie podał informacji na temat cen i dostępności.

źródło: Asus

sznyt tygodnia

najnowsze