Szukasz sposobu na koncentrację? Czarno-biały smartfon ma to ułatwić

Szukasz sposobu na koncentrację? Czarno-biały smartfon ma to ułatwić

Tysiące bodźców codziennie odrywa nas od obowiązków, dlatego powstał smartfon, który pomoże skupić się na najważniejszych celach i treściach.

Producenci smartfonów prześcigają się w pomysłach, jak przyciągnąć wzrok konsumentów. Najnowszym trendem jest bezramkowość, dzięki której całość powierzchni urządzenia wypełnia ekran. Kolory są w nich wykręcone do granic możliwości i oferują obraz w najwyższej jakości. Wszystko to sprawia, że smartfon staje się jednym z najbardziej uzależniających i rozpraszających urządzeń.

Alternatywą dla tych smartfonów są takie pomysły jak noPhone. Kawałek plastiku imitujący telefon nie posiada ekranu ani możliwości dzwonienia. Jego kształt ma jednak pomagać osobom uzależnionym oderwać się od prawdziwych urządzeń. Trzymanie w ręku noPhone'a miało pomagać zapomnieć o ciągłej potrzebie sprawdzania nowych notyfikacji. Ten pomysł był oczywiście żartem, ale i tak wzbudził spore zainteresowanie pokazując, jak poważny jest problem ze smartfonami.

Żartem nie jest jednak model o nazwie Blloc, który podobnie jak noPhone, ma być odpowiedzią na problemy ze smarfonami. Producenci winą za ciągłe rozpraszanie obarczyli kolory, dlatego ich model jest kompletnie ich pozbawiony. Począwszy od czarnej obudowy, a skończywszy na monochromatycznym ekranie. Jest to całkiem oryginalne podejście, ponieważ smartfon posiada wszystkie potrzebne funkcje - można na nim sprawdzić Facebooka, słuchać Spotify, czy przeczytać najświeższe informacje. Jednak czarno-biała oprawa ma uprościć ten proces, a brak kolorowych ikonek ma pozwolić łatwiej oderwać się od ekranu.

Technicznie rzecz biorąc, jest to klasyczny model, oparty na systemie Android. Ekran ma przekątną 5,5 cala. Urządzenie ma 4GB RAMu i 64 GB pamięci. Do zdjęć wykorzystano aparat 13 MPix, a do ładowania posłuży nam ładowarka z końcówka USB typu C. Fanów muzyki ucieszy z pewnością wejście na jacka. Rezerwacje na telefon już ruszyły, a wysyłka ma rozpocząć się jesienią. Cena wynosi 359 euro, co na tle innych smartfonów jest ceną konkurencyjną.

Czy pozbycie się kolorów pozwoli oderwać się od smartfona i skupić się bardziej na zadaniach i treściach? Jeszcze przez chwilę nie będzie to wiadomo, jednak Blloc to z pewnością bardzo elegancki smartfon, który może się podobać.

źródło: Design Milk/ autor: Kacper Kapsa

sznyt tygodnia

najnowsze