W tym miejscu złapiecie balans pomiędzy yin i yang

W tym miejscu złapiecie balans pomiędzy yin i yang

Według filozofii yin i yang, harmonię można uzyskać wtedy, gdy oddziałują na siebie dwie przeciwstawne, ale uzupełniające się siły. Żeby nastał dzień, musi zapaść zmrok i na odwrót. Ta znana od wieków chińska koncepcja stała się inspiracją dla stworzenia niezwykłego miejsca, w którym nie tylko wypoczniemy podziwiając morskie krajobrazy, ale też przywrócimy równowagę w swoim życiu.

Mimo, że koncept yin i yang wywodzi się z Chin, miejsce, które hołduje zasadom filozofii powstało w Korei Południowej, u wybrzeża Morza Japońskiego. The Healing Stay Kosmos to swoiste uzdrowisko, nietypowy kurort, po pobycie, w którym życie ma wydawać się bardziej stabilne i uporządkowane.

Jak twierdzą jego założyciele, obiekt wykorzystuje niebiańską energię koreańskiej wyspy Ullleungdo, która gwarantuje najpełniejszą równowagę pomiędzy yin i yang.

Obiekt składa się z dwóch budynków. Pierwszy z nich to biały, betonowy hotel, którego konstrukcja z łukowatymi dachami i obłymi kształtami, naśladuje otoczenie wtapiając się w lokalny krajobraz. W głównym budynku mieszczą się pokoje dla gości, z których każdy ma własny widok na morze. Z kolei spiralna Villa Kosmos oferuje bardziej zaciszny pobyt. To opcja dla tych, którzy cenią prywatność. W centralnym punkcie posiadłości znajduje się patio, wyposażone w okrągłe ławki, których kształt reprezentuje symbol yin i yang.

Kosmos to miejsce z pomysłem, które powstało z potrzeby stworzenia obiektu wypoczynkowego dającego ludziom możliwość obcowania ze naturą i samym sobą na bardziej świadomym poziomie. Jeżeli podoba wam się taka forma spędzania wakacji, pobyt w koreańskim uzdrowisku dla zmysłów możecie zarezerwować tutaj.

źródło: Uncrate

sznyt tygodnia

najnowsze