Honor prezentuje nowy, flagowy smartfon pod hasłem Beauty In AI

Honor prezentuje nowy, flagowy smartfon pod hasłem Beauty In AI

W Londynie odbyła się oficjalna premiera Honor 10, flagowca Honor na rok 2018. Hasło „Beauty in AI” będzie przyświecać całej koncepcji rozwoju smartfonów marki Honor opartej na dwóch przełomowych technologiach, które według przedstawicieli marki, nadadzą kierunek rozwoju całej branży.

Pierwszą z nich jest zaawansowana technologia sztucznej inteligencji AI 2.0, wykorzystywana głównie w oprogramowaniu podwójnego aparatu urządzenia. Drugą stanowi CMF - koncepcja designu, zgodnie z którą telefon otrzymał szklane plecy 3D, składające się z 15 warstw nanooptycznych powłok  z oszałamiającym efektem zorzy polarnej. Honor 10 będzie dostępny w wybranych krajach, m.in. w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Wkrótce pojawi się także na innych rynkach. W Polsce można go kupić już od 15 maja w cenie 1999 zł (64GB) i 2199 zł (128 GB).

George Zhao, prezes marki Honor, zauważył, że do 2016 roku większość telefonów była dostępna w zaledwie trzech kolorach: czarnym, białym i złotym. W 2016 r. Honor przedstawił światu model w niebieskim kolorze Phantom Blue, a w 2017 r. w palecie barw Honor zagościła szarość Phantom Grey. W roku 2018 Honor wypuszcza Aurorę, która stanowi prawdziwy przełom w projektowaniu smartfonów.

„Jesteśmy przekonani, że recepta na sukces jest całkiem prosta – wystarczy dać konsumentowi naprawdę dobry produkt! I właśnie do tego dążymy w Honor każdego dnia. Nie poprzestajemy jednak wyłącznie na tworzeniu dobrego produktu. Chcemy mieć swój wkład w kreowanie nowego stylu życia młodych ludzi na całym świecie. Słuchamy ich opinii, chwytamy ich pomysły i kibicujemy im. Czerpiemy z nich inspirację” - powiedział George Zhao, prezes marki Honor.

Aparat z AI 2.0

Nad działaniem dwuobiektywowego (24 Mpix +16 Mpix) tylnego aparatu Honor 10 czuwają algorytmy sztucznej inteligencji przetwarzane przez wbudowaną w procesor Kirin 970 jednostkę NPU. Dzięki niej aparat rozpoznaje w czasie rzeczywistym ponad 500 scenerii pogrupowanych w 22 kategoriach. Oprócz tego aparat rozpoznaje kontury obiektów w kadrze, np. roślin, ludzi, wodospadów czy nieba i ustala ich położenie względem siebie, dobierając najlepsze parametry ekspozycji.

Awangardowy design

Szklany tył Honor 10 składa się z 15 powłok szkła 3D, dzięki którym telefon zachwyca feerią mieniących się barw widocznych pod każdym kątem w naturalnym świetle i skąpych warunkach oświetleniowych. Dwa niepowtarzalne kolory (Phantom Blue i Phantom Green) powstały w Paris Aesthetics Center, gdzie przepełnieni twórczym entuzjazmem inżynierowie i projektanci Honor dali upust swojej kreatywności. Honor 10 jest też pierwszym na świecie smartfonem wyposażonym w ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych zatopiony pod szkłem przedniego panelu. Wyświetlacz FullView FHD+ z zaokrąglonymi krawędziami o przekątnej 5,84 cala i proporcjach 19:9 zajmuje 86 proc. powierzchni przodu telefonu.

Nowoczesność i doświadczanie bliskości

Oprócz 4 GB pamięci operacyjnej nowy flagowiec jest również napędzany osadzoną w procesorze, niezależną jednostka NPU, a 64 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej pomieści wszystkie nasze filmy, zdjęcia, aplikacje i wszelkie inne pliki. Na wyposażeniu Honor 10 znajduje się również ładowarka Honor Super Charge 5V/4,5A, którą podładujemy akumulator o pojemności 3400 mAh (wartość standardowa) naszego flagowca o 50 proc. w ciągu zaledwie 25 minut.

Płynność działania Honor 10 zawdzięcza najnowszej nakładce systemowej EMUI 8.1, w której znajdziemy wiele funkcji usprawniających działanie systemu i aplikacji. Na szczególną uwagę zasługuje funkcja Easy Talk, która między innymi redukuje hałas z otoczenia, eliminuje odgłosy podmuchów wiatru podczas rozmowy w trybie głośnomówiącym, a także wzmacnia słyszalność rozmówców mówiących szeptem lub ściszających głos.

 

źródło: materiały prasowe

sznyt tygodnia

najnowsze