Hotel w Himalajach gwarantuje jedne z najpiękniejszych widoków na świecie

Hotel w Himalajach gwarantuje jedne z najpiękniejszych widoków na świecie

Studio Zowa Architects zaprojektowało niezwykły hotel Kumaon. Ta minimalistyczna przestrzeń położona jest wysoko w Himalajach i przyciąga gości spokojną okolicą z zapierającymi dech w piersiach widokami oraz wystrojem, który pozwala się natychmiast zrelaksować.

Architekci odpowiedzialni za projekt, Pradeep Kodikara i Jineshi Samaraweera, stworzyli miejsce z myślą o doświadczeniach, które czekają na przybywających w te rejony. Przede wszystkim zależało im na kontakcie z naturą, która na wysokości 1600 metrów nad poziomem morza jest wyjątkowa. Z uroków okolicy można korzystać do woli, jednak powrót do Kumaon będzie równie przyjemny. W hotelu znajduje się 10 luksusowych apartamentów, biblioteka, miejsce do zażywania kąpieli słonecznych i restauracja dla smakoszy.

Do wykonania budynku użyto materiałów pochodzących z lokalnych źródeł, z akcentem na drewno. To ono ma koić koić nastrój i zapewniać uczucie spokoju gościom, którzy w Himalajach szukają odpoczynku od codziennego zgiełku. Wszystkie elementy wystroju wnętrz w hotelu zostały wykonane na miejscu, czyniąc to miejsce swoistym hołdem dla lokalnego rzemieślnictwa. Projektując hotel Kumaon, architekci pomyśleli także o ekologii. System drenujący będzie zbierał całą deszczówkę, która potem będzie wykorzystywana do podlewania sezonowych roślin.

Pokój w himalajskim hotelu kosztuje od 190 dolarów w górę. Tutaj możecie dokonać rezerwacji i dowiedzieć się więcej o obiekcie.

źródło: Design Milk

sznyt tygodnia

najnowsze