Czy powstanie Hyperloop łączący Azję z Europą? Prace nad projektem ruszyły

Czy powstanie Hyperloop łączący Azję z Europą? Prace nad projektem ruszyły

Foster + Partners połączyli siły z Virgin Hyperloop One i DP World, aby stworzyć wizję ambitnej przyszłości. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, trio opracuje pierwszy na świecie międzykontynentalny hyperloop, przeznaczony do transportu towarów, który połączy Azję z Europą.

Rola Foster + Partners w projekcie polega na opracowaniu interfejsu i projektu architektonicznego. Niedawno opublikowane wideo pokazuje czego możemy się spodziewać po potencjalnej estetyce projektu. Teaser przedstawia futurystyczne przestrzenie, pełne metalowych i szklanych elementów, które rozświetlają niebieskie diody LED. Widzimy też autonomiczne roboty wyładowujące niebieskie kapsuły, które po wielu godzinach podróży między kontynentami z prędkością odrzutowca, w końcu dokują w stacji.

Ten śmiały projekt oznacza początek nowej ery transportu, jednak jak zawsze w takich przypadkach rodzą się pytania i wątpliwości, przede wszystkim co do konstrukcji całego systemu. Jak nowa infrastruktura wypłynie na środowisko i krajobrazy w krajach, przez które będzie przechodzić hyperloop? Mamy nadzieję, że wkrótce poznamy więcej szczegółów na temat przedsięwzięcia.

Foster + Partners wyjaśnia, że ​​ten projekt jest odpowiedzią na preferencje ludności w środowiskach miejskich i może sprawić, że chaotyczne życie w mieście będzie bardziej płynne i wygodne. Jak pokazano na filmie, zaangażowane osoby wierzą w automatyzację na wszystkich szczeblach. Może się okazać, że taki system przyniesie ogromne korzyści ekologiczne, znacznie zmniejszając zużycie paliwa wykorzystywanego do wysyłania produktów w świat.

A co wy myślicie na temat tego przełomowego przedsięwzięcia? Myślicie, że ma szanse na powodzenie?

źródło: Designboom

sznyt tygodnia

najnowsze