White Desert organizuje luksusowe wycieczki na Antarktydę

White Desert organizuje luksusowe wycieczki na Antarktydę

Mierząca ponad 5,4 miliona kilometrów kwadratowych, Antarktyda jest jedynym kontynentem na świecie, którego niemal w ogóle nie dotknęła ludzka cywilizacja. Mieści się tam kilka placówek badawczych, jednak warunki atmosferyczne raczej nie sprzyjają osiedlaniu się tam na stałe. Można powiedzieć, że to szczęście, bo za pewne szybko pozbawilibyśmy lodową krainę jej uroku. Antarktyda jest chroniona przed ekspansją człowieka grubą warstwą lodu, która pokrywa 98% jego powierzchni. Nie oznacza to, że nie można odwiedzić tego tajemniczego lądu i na własne oczy przekonać się jakie piękno w nim drzemie.

Wycieczki na Antarktydę organizuje White Desert’s Antarctic Adventures. Ich propozycja może być najbardziej luksusową opcją poznania pokrytego lodem kontynentu. Startując z Kapsztadu prywatnym samolotem ląduje się w siedzibie firmy. Na miejscu uczestnicy wyprawy zostają zakwaterowani w kopulastych kabinach przypominających igloo, których wnętrza oferują przytulny i niezwykle, jak na te warunki, elegancki wystrój.

Oferta firmy obejmuje przeróżne atrakcje i formy aktywność, takie jak spacery na lodowcu, eksplorację jaskini lodowej, wspinanie się po lodzie, wizytę na Biegunie Południowym, a przy odrobinie szczęścia można nawet spotkać się osobiście z kolonią pingwinów cesarskich.

Tutaj znajdziecie więcej informacji na temat wypraw organizowanych przez White Desert.

źródło: White Desert

sznyt tygodnia

najnowsze