Apple wypuściło Magic Keyboard i Magic Mouse 2 w kolorze Space Gray

Apple wypuściło Magic Keyboard i Magic Mouse 2 w kolorze Space Gray

Dla wielu miłośników sprzętu sygnowanego przez Apple marcowa konferencja edukacyjna okazała się raczej rozczarowaniem niż powodem, aby ustawić się w kolejce przed którymś ze sklepów z szyldem nadgryzionego jabłka. Podczas wydarzenia zaprezentowano iPada, który poza tym, że jest tańszy niż dotychczasowe iPady, nie wnosi żadnych zmian wartych uwagi. Ale w tym samym czasie koncern z Cupertino wprowadził do swojej oferty warianty produktów, które mogą zainteresować pokaźną rzeszę entuzjastów elektroniki od Apple.

Przedsiębiorstwo nie pokazało ich jednak podczas prezentacji, a chodzi oczywiście o… akcesoria w kolorze w Space Gray, takie jak myszka i klawiatura, które do tej pory nie były dostępne dla wszystkich kupujących. Magic Keyboard i Magic Mouse 2 w tym kolorze mogli nabyć jedynie użytkownicy najdroższego komputera jaki Apple ma w swojej ofercie, czyli iMaca Pro, do którego zestaw tych akcesoriów był dodawany z automatu. Trzeba było tylko zapłacić (w podstawowej wersji) 23 999 złotych, aby wraz z komputerem otrzymać właśnie taką myszkę i klawiaturę. Dla niektórych jednak cena może być barierą.

Apple ukłoniło się więc w stronę swoich klientów i udostępniło Magic Keyboard i Magic Mouse 2 w kolorze Space Gray wszystkim kupującym. Specyfika sprzętu jest jednak dokładnie taka sama jak jego odpowiedników w srebrnym kolorze, ale cena jest inna. Akcesoria w Space Gray kosztują nieco więcej: w przypadku Magic Keyboard chodzi o 50 złotych (699 złotych), natomiast w przypadku Magic Mouse 2 różnica jest większa i wynosi 100 złotych (499 złotych).

Sprzęt oczywiście robi wrażenie, bo prezentuje się świetnie i z pewnością został wykonany z najwyższą starannością, do której przyzwyczaiło nas Apple, ale różnica w cenie, chociaż dla fanów marki pewnie niewielka, w ogóle nie powinna się pojawić. Bądźmy szczerzy, tym zagraniem Apple zwyczajnie chce wyciągnąć z kieszeni swoich klientów większe pieniądze za ten sam produkt. Z pewnością jednak znajdzie zwolenników, którzy zgodzą się na podwyższoną cenę, aby tylko myszka i klawiatura świetnie się komponowała z komputerem.

Skoro już jesteśmy przy kolorze sprzętu pamiętajcie, że Apple udostępniło pięknego iPhone’a w czerwonym kolorze. Część z wpływów z jego sprzedaży zostanie przekazana fundacji Global Funds HIV / AIDS, która zapewnia testy, doradztwo, leczenie i programy profilaktyczne ze szczególnym naciskiem na wyeliminowanie przenoszenia wirusa z matek na dzieci.  

źródło: Apple/ autor: Adam Sawicki

sznyt tygodnia

najnowsze