Lexus projektuje jeszcze większy i bardziej luksusowy sportowy jacht

Lexus projektuje jeszcze większy i bardziej luksusowy sportowy jacht

Zaprezentowana w styczniu 2017, koncepcja sportowego jachtu Lexusa została właśnie uhonorowana przez japoński komitet tytułem "Boat of The Year", czyli "Łodzi Roku" podczas Japan International Boat Show. Imponujący jacht został zaprojektowany przez odział Lexus Design, który skupił się na poszukiwaniu nowych obszarów do wyrażenia luksusowego i aktywnego stylu życia, podczas gdy Toyota Marine Division odpowiedzialna jest za inżynieryjny wkład w powstanie pojazdu. Przedstawiciele obu firm zapowiedzieli także, że powstanie większa i jeszcze bardziej luksusowa wersja Lexus Sport Yacht.

"Opierając się na naszych niesamowitych doświadczeniach z zakresu inżynierii, budowy i testowania oraz biorąc pod uwagę zeszłoroczną prezentację koncepcji Lexus Sport Yacht, zdecydowaliśmy się na kolejny śmiały krok w kierunku wyprodukowania zupełnie nowego, większego jachtu, który opiera się na zaawansowanym charakterze wspomnianej koncepcji, oferując więcej komfortu i przestrzeni" - powiedział wiceprezes Toyota Motor Corp. Shigeki Tomoyama, przyjmując nagrodę. "Planujemy rozpocząć sprzedaż w Stanach Zjednoczonych w drugiej połowie 2019 roku, a sprzedaż w Japonii nastąpi wiosną 2020 roku." - dodał Tomoyama.

Nowy jacht będzie mierzącym prawie 20 metrów sportowym krążownikiem typu fly-bridge, z luksusowymi kabinami pod pokładem i miejscem do zabawy dla 15 osób. Lexus podzielił się na razie bardzo szczątkowymi informacjami na temat nowego jachtu, ale możemy spodziewać się, że ujawni dodatkowe specyfikacje i szczegóły dotyczące cen w najbliższej przyszłości.

źródło: Lexus

sznyt tygodnia

najnowsze