Zobaczcie projekt winnicy, która idealnie komponuje się z pagórkowatym krajobrazem Toskanii

Zobaczcie projekt winnicy, która idealnie komponuje się z pagórkowatym krajobrazem Toskanii

Czasem to co najbardziej interesujące nie jest widoczne na pierwszy rzut oka. Weźmy na przykład winnicę  "Villa Solaia" położoną w malowniczej Toskanii, a zaprojektowaną przez Pierattelli Architecture. Mimo, że cenimy smak włoskiego wina, to tym razem ważniejsze od zawartości leżakujących beczek jest miejsce, w którym są one przechowywane. Działające od lat 80. studio architektoniczne postanowiło bowiem wkomponować obiekt w pagórkowaty krajobraz słynnego regionu Włoch i "ukryć" go we wzgórzu.

Projekt został dokładnie przemyślany - patrząc na winnicę z góry, trudno właściwie dostrzec ślady murowanego obiektu. Na taki zamysł zdecydowano się ze względu na wyjątkowość tamtejszych terenów. Architekci chcieli, aby winnica była w pewnym sensie naturalnym elementem krajobrazu i wpasowała się w 20-hektarowy teren porośnięty winoroślami.

Szkielet obiektu wykonany będzie z żelbetu, a ponieważ znajdować się będzie w korytarzu powstałym we wzgórzu, dookoła otoczy go trawnik. Ścieżka odchodząca od budynku będzie prowadzić na dach winnicy, umożliwiając swobodne  poruszanie się po terenie.

Winnica położona jest w samym sercu toskańskiego regionu winiarskiego niedaleko Sieny, w otoczeniu malowniczych widoków. To wyjątkowo atrakcyjna lokalizacja, ale właściciele "Villa Solaia" nie zapomnieli o entuzjastach wina przybywających do Włoch z całego świata. W winnicy oprócz wielu sekcji poświęconych różnym etapom procesu destylacji, będzie też miejsce dla turystów i koneserów, którzy będą mogli spróbować i kupić domowe wina.

Ci, którzy mają trochę większą wiedzę na temat trunku z winogron z pewnością ocenią czy dla spróbowania czerwonego wina z popularnego włoskiego szczepu sangiovese, warto odwiedzić "Villa Solaia" kiedy otworzy swoje podwoje w 2019 roku.

źródło: Designboom

sznyt tygodnia

Karlmann na nowo definiuje pojęcie luksusu. Oto samochód, który przetrwa apokalipsę 1
Karlmann na nowo definiuje pojęcie luksusu. Oto samochód, który przetrwa apokalipsę
Adidas chce produkować buty tylko z plastiku wyłowionego w oceanach 2
Adidas chce produkować buty tylko z plastiku wyłowionego w oceanach
Tuhura to luksusowy superjacht przypominający kanadyjkę 3
Tuhura to luksusowy superjacht przypominający kanadyjkę
130 lat tradycji. Legendarna palarnia kawy Pluton wróciła na kawową mapę Polski 4
130 lat tradycji. Legendarna palarnia kawy Pluton wróciła na kawową mapę Polski
Odpowiedź na Mercedesa 300SL, czyli BMW 507 Roadster z 1957 roku zostanie sprzedane z ponad 2 miliony euro 5
Odpowiedź na Mercedesa 300SL, czyli BMW 507 Roadster z 1957 roku zostanie sprzedane z ponad 2 miliony euro

najnowsze