W najnowszej kolekcji okularów przeciwsłonecznych Bentley wykorzystano złoto, pallad i tytan

W najnowszej kolekcji okularów przeciwsłonecznych Bentley wykorzystano złoto, pallad i tytan

Trzymamy kciuki, żeby dzisiejszy słoneczny dzień był ostatecznym zwiastunem nadejścia prawdziwej wiosny. A im więcej promieni słońca na dworze, tym częściej myślimy o solidnej parze okularów przeciwsłonecznych. Bentley -  marka, która znana jest przede wszystkim z zabójczo pięknych samochodów, ale w swojej ofercie ma także całą gamę akcesoriów, a nawet ubrań, postanowiła wypuścić nową linię okularów przeciwsłonecznych i oprawek korekcyjnych, które na pewno przypadną do gustu osobom szukającym czegoś z wyższej półki.

W kolekcji znajdziemy 13 nowych modeli w 60 odcieniach. Każda para okularów posiada wysoce zaawansowane szkła zapewniające doskonałą ochronę przed promieniami UV. Bentley od 2010 roku współpracuje z firmą Estede Austria - luksusowym producentem okularów, a obecna kolekcja to creme de la creme długoletniej kolaboracji. Do stworzenia ekskluzywnej linii użyto bowiem superwytrzymałego tytanu Beta, z którego wykonano oprawki, a następnie ozdobiono je 24-karatowym złotem i palladem. Musimy przyznać, że okulary Bentley, mimo zastosowania drogich materiałów, wciąż sprawiają wrażenie minimalistycznych i bardzo stylowych.

Wszystkie oprawki zostały wykonane ręcznie w Japonii z zachowaniem jakości, która znana jest właścicielom samochodów Bentley Motors. Ikoniczne logo marki zostało umieszczone na zauszniku, by w nienachalny sposób przypominać o motoryzacyjnej inspiracji. Warto również wspomnieć, że każda para okularów jest robiona pod specjalne zamówienie klienta, czego potwierdzeniem ma być ręcznie grawerowany numer seryjny.

Skusilibyście się na parę okularów przeciwsłonecznych od Bentley Motors?

 

źródło: Bentley

sznyt tygodnia

najnowsze