Volvo XC40 zostało wybrane Europejskim Samochodem Roku 2018

Volvo XC40 zostało wybrane Europejskim Samochodem Roku 2018

Kompaktowy SUV od Volvo zgarnął na odbywającym się właśnie show motoryzacyjnym w Genewie zaszczytną nagrodę. Model XC40 został wybrany "Europejskim Samochodem Roku 2018". To historyczne, bo pierwsze takie wyróżnienie dla Volvo. Wcześniej samochód docenili także eksperci z brytyjskiego magazynu "What Car?" przyznając mu tytuł "Najlepszego Samochodu Roku".

Co sprawiło, że to właśnie marka z siedzibą w szwedzkim Göteborgu zasłużyła na prestiżową nagrodę? Przede wszystkim pojawienie się XC40 wniosło nową jakość do segmentu małych SUV-ów w kwestii designu, funkcjonalności i bezpieczeństwa. Ilość zamówień spływająca z Europy i Stanów Zjednoczonych (20 000 sztuk) świadczy o tym, że SUV w takiej kombinacji jest atrakcyjny dla klientów. Już wkrótce XC40 będzie dostępny w Chinach, gdzie spodziewane jest podobne zainteresowanie modelem.

"Zdobycie tej nagrody przez Volvo XC40 nastąpiło w idealnym czasie" - powiedział Håkan Samuelsson, prezes i CEO Volvo Cars. "Obecnie mamy trzy SUV-y dostępne w globalnej sprzedaży, a XC40 będzie mocnym dodatkiem do oferty i pozwoli nam na wkroczenie na rynek małych SUV-ów."

Zwycięstwo XC40 oznacza, że każdy z samochodów z linii nowych SUV-ów Volvo został nazwany Samochodem Roku w Europie lub w Ameryce Północnej. Zarówno duży XC90, jak i średniej wielkości XC60 zostały nagrodzone tytułem North American Truck / Utility of the Year w ciągu ostatnich dwóch lat.

W 2017 roku firma ogłosiła, że zobowiązuje się do wprowadzenia elektrycznych modeli wszystkich samochodów spod szyldu Volvo Cars od 2019 roku. XC40 także dostępny będzie w wersji hybrydowej oraz w pełni elektrycznej.

"Mamy jasną strategię rozwoju i dążymy do zapewnienia bezpieczeństwa w branży motoryzacyjnej, usług łączności i elektryfikacji" - powiedział Håkan Samuelsson. "XC40 odzwierciedla to zaangażowanie i patrząc na reakcję naszych klientów i jury, jesteśmy na dobrej drodze".

Jeżeli chcecie poznać pełną ofertę Volvo XC40 oraz ceny, zajrzyjcie na stronę producenta.

źródło: Volvo Cars

sznyt tygodnia

Karlmann na nowo definiuje pojęcie luksusu. Oto samochód, który przetrwa apokalipsę 1
Karlmann na nowo definiuje pojęcie luksusu. Oto samochód, który przetrwa apokalipsę
Adidas chce produkować buty tylko z plastiku wyłowionego w oceanach 2
Adidas chce produkować buty tylko z plastiku wyłowionego w oceanach
Tuhura to luksusowy superjacht przypominający kanadyjkę 3
Tuhura to luksusowy superjacht przypominający kanadyjkę
130 lat tradycji. Legendarna palarnia kawy Pluton wróciła na kawową mapę Polski 4
130 lat tradycji. Legendarna palarnia kawy Pluton wróciła na kawową mapę Polski
Odpowiedź na Mercedesa 300SL, czyli BMW 507 Roadster z 1957 roku zostanie sprzedane z ponad 2 miliony euro 5
Odpowiedź na Mercedesa 300SL, czyli BMW 507 Roadster z 1957 roku zostanie sprzedane z ponad 2 miliony euro

najnowsze