Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé to samochód dla rodziny, która lubi szybką jazdę

Mercedes-AMG GT 4-Door Coupé to samochód dla rodziny, która lubi szybką jazdę

Mercedes-AMG pisze nowy rozdział w historii sportowej serii GT tym razem stawiając na czterodrzwiowe coupe. Zaprezentowanym właśnie w Genewie modelom AMG 53, AMG 63 i AMG 63 S 4MATIC+, które dołączyły do rodziny GT nie brakuje sportowego charakteru, ale ich niewątpliwa funkcjonalność także nie pozostaje w cieniu.

Silnik Mercedesa-AMG GT 4-Door Coupe w modelu 63 S nie pozostawia wątpliwości, że auto powinno być zakwalifikowane do sportowej elity. 4-litrowy silnik V8 twin-turbo o mocy 630 koni mechanicznych pozwoli rozpędzić się do 100 km/h w 3,1 sekundy. Pozostałe dwa modele oferują ciut mniej mocy przy silniku R6, ale 453 konie mechaniczne, powinny i tak zrobić wrażenie, zwłaszcza gdy mowa o 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Najwyższa wartość, jaką pokaże licznik to 314 km/h.

"Nowe 4-drzwiowe coupé Mercedes-AMG łączy imponujący dynamiczny charakter naszego dwudrzwiowego samochodu sportowego z maksymalną funkcjonalnością podczas codziennego użytkowania.  To unikalny sposób na uosobienie kluczowej wartości naszej marki, którą jest wydajność jazdy" - skomentował Tobias Moers, dyrektor generalny mercedes-AMG GmbH.

Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe wyróżnia się muskularną, ale proporcjonalną sylwetką z wypukłymi powierzchniami i wyrazistą, obniżoną maską. Tylne skrzydło i mocno zarysowane łuki nad kołami nie pozwalają zapomnieć o sportowych korzeniach samochodu. Z resztą auto ma się sprawdzać tak samo dobrze podczas jazdy po mieście, co na torze wyścigowym. Właśnie dlatego podczas projektowania duży nacisk położono na aerodynamikę i usztywnienie konstrukcji. Tutaj przydało się doświadczenie przy projektowaniu samochodów wyścigowych.

Dyrektor designu Daimler AG tak mówi o nowym Mercedesie-AMG GT 4-Door Coupé - "To kompletny czterodrzwiowy samochód sportowy, który stał się ambasadorem wśród luksusowych aut nastawionych na osiągi " - To połączenie emocji i inteligencji z zapierającymi dech w piersiach proporcjami i purystycznym, zorientowanym na powierzchnię designem o zmysłowych kształtach".

Wnętrze w każdym modelu dopracowane jest do perfekcji. Na środkowej konsoli znajdziemy dotykowe przyciski, a resztę sterowania wykonamy za pomocą dwóch 12-calowych ekranów. Wyposażenie nowych coupe określane jest jako "cool elegance" - możemy zatem liczyć na doskonałej jakości materiały użyte do wykończenia auta, ale bez wielkiego zadęcia. To w końcu samochód rodzinny. Właśnie z myślą o rodzinie i podróżach wyposażono auta w pojemny, 395-litrowy bagażnik. Dodatkowo pod podłogą znajdziemy schowek na 60-litrów, a gdyby ktoś chciał zostawić dzieci z dziadkami i potrzebował złożyć tylne siedzenia, zyska wtedy dodatkowe 1324 litry.

Mercedes-AMG GT 4-Door Coupe ma pojawić się w sprzedaży już latem tego roku i ma być bezpośrednią konkurencją dla Porsche Panamera.

źródło: Daimler

sznyt tygodnia

najnowsze