Nacieszcie oczy pięknym konceptem BMW M8 Gran Coupe

Nacieszcie oczy pięknym konceptem BMW M8 Gran Coupe

BMW wykorzystało scenę Genewa Motor Show, żeby zaprezentować olśniewający koncept M8 Gran Coupe. Model ma uzupełnić serię 8, która w lipcu tego roku zyska przedstawiciela w postaci kabrioletu, a w październiku powiększy się o coupe. Dopełnieniem tego stylowego trio ma być właśnie czterodrzwiowy model, który możemy podziwiać na zdjęciach, a którego premiera zaplanowana jest na lipiec 2019 roku.

Nowe BMW wyróżnia się ma dynamicznymi i niesamowicie agresywnymi liniami, które w połączeniu z pięknym zielono-niebieskim lakierem oraz żółtymi reflektorami i złotymi detalami, robią wrażenie. Zadbał o to Domagoj Dukec, szef designu BMW i M, odpowiedzialny za zaprojektowanie BMW M8 Gran Coupe Concept oraz wcześniej M8 GTE, pokazanego we wrześniu 2017 roku.

"Ten samochód reprezentuje nowy rodzaj luksusu zorientowanego na osiągi. Ciepłe żółte reflektory stanowią emocjonalną antytezę zimnych białych diod LED przeszywających niebieską intensywną poświatą. Zastosowanie lakieru typu chromaflair pokazuje, do czego zdolni są nasi projektanci [...]. Każdy najmniejszy szczegół w tym samochodzie przypomina rzeźbę, trójwymiarowy obiekt, czy kawałek subtelnej biżuterii." - powiedział podczas prezentacji Dukec.

Wersje M8 ​​Coupe i Gran Coupe będą wyposażone w silnik twin-turbo V8 o mocy 650 koni mechanicznych. Każda z nich ma mieć potrójne wloty powietrza, niestandardowe zderzaki i szerokie opony. Koncept M8 Gran Coupe został zaprezentowany z 21-calowymi kołami, które najprawdopodobniej nie znajdą się w do ostatecznej wersji.  Produkcyjna wersja gotowa do jazdy po ulicach ma ważyć około 1815 kilogramów i oferować opcjonalny pakiet sterowania, który pozwoli na zwiększenie maksymalnej prędkość z 241 km/h do 307 km/h.

Cena w pełni wyposażonego M8 Gran Coupe ma wynosić około 200 000 USD, więc lepiej zacznijcie oszczędzać już teraz.

źródło: BMW Blog

sznyt tygodnia

najnowsze