Teraz możecie mieć część Paryża u siebie w domu. 450 żarówek z wieży Eiffela trafiło do sprzedaży

Teraz możecie mieć część Paryża u siebie w domu. 450 żarówek z wieży Eiffela trafiło do sprzedaży

Paryż nazywany jest "miastem świateł" nie bez powodu. Swój przydomek zawdzięcza pięknie oświetlonym nocą ulicom, które robią niesamowite wrażenie z lotu ptaka. W samym centrum stoi oczywiście wieża Eiffela, która rozbłyska 20 tysiącami żarówek. Po raz pierwszy najsłynniejszy zabytek Paryża został rozświetlony, by uczcić nowe millenium w 2000 roku. Od tego czasu, każdej nocy, przez pierwsze pięć minut kolejnej pełnej godziny, mieszkańcy i odwiedzający stolicę Francji mogą podziwiać świetlny spektakl. Jedna z żarówek w kształcie diamentów świeci się bardziej intensywnie niż pozostałe.

Na stronie Tour Eiffel Paris można nabyć jedną z 450 żarówek, które zakończyły swoją służbę na wieży Eiffela. Są autentyczne egzemplarze, których oryginalność potwierdzona jest certyfikatem. Jeszcze do niedawna każda z tych żarówek, oszlifowana na kształt diamentu, przyczyniała się do magicznych chwil, z których słynie miasto. Teraz każdy kto się pospieszy może mieć część paryskiego klimatu we własnym domu.

Jak czytamy w opisie, żarówki nie świecą - służą tylko jako element ozdoby, przymocowany do stalowej bazy której struktura przypomina materiał użyty przez Gustava Eiffela przy budowaniu wieży. Kolor podstawy to Venice Red, czyli ten sam, który zdobił budowlę w latach 1889 - 1892.

Każda żarówka jest dostarczana w drewnianym pudełku, a taka nietypowa ozdoba to wydatek rzędu 540 euro.

źródło: www.toureiffel.paris

sznyt tygodnia

najnowsze