Ten urzekający Mercedes Benz 300 SL Gullwing należał kiedyś do Paula Newmana

Ten urzekający Mercedes Benz 300 SL Gullwing należał kiedyś do Paula Newmana

Paul Newman był znany ze swojego niebywałego talentu aktorskiego i błękitnego spojrzenia, w którym kochały się wszystkie kobiety. Być może właśnie dlatego Mercedes Benz 300 SL Gullwing, który należał do gwiazdora został pomalowany na niebieski kolor. Newman zapisał się w historii kina rolami w takich filmach, jak "Żądło", czy "Butch Cassidy i Sundance Kid", ale jego wkład w popkulturę wychodzi znacznie poza srebrny ekran. Aktor udzielał się charytatywnie, a jego nienaganny styl do dziś inspiruje kolejne pokolenia gentlemanów. Dowodem na to, że Newmanowi nie brakowało dobrego smaku niech będzie ten piękny Mercedes z 1954 roku.

Newman zakupił klasycznego 300 SL od jego pierwotnego właściciela w 1957 roku. Nie jest jasne jak długo aktor był w posiadaniu auta, wiadomo natomiast, że była to dobra inwestycja, bowiem ten egzemplarz jest jednym ze 100 pierwszych Gullwingów, które wyprodukowano. Aktor zostawił samochód w Kalifornii, kiedy podjął decyzję o założeniu rodziny i przeprowadzce do Connecticut w latach 60. Od tego czasu Mercedes zmieniał właścicieli kilkakrotnie.

Ostatnim miejscem pobytu Gullwinga był Classic Sports Leicht - paryski warsztat i miejsce sprzedaży klasycznych samochodów. Auto trafiło tam w 2012 roku i pod okiem specjalistów przeszło renowację, która zajęła w sumie 6000 godzin. Teraz prezentuje się wyśmienicie. Nic więc dziwnego, że samochód przykuł uwagę tajemniczego kupca, który zapłacił ogromne pieniądze (cena pozostaje tajemnicą) za możliwość podziwiania przepięknego i historycznego Mercedesa 300 SL Gullwing z perspektywy swojego własnego garażu.

źródło: Classic Port Leicht/ zdjęcia: Remi Dargegen

sznyt tygodnia

najnowsze