Oto inteligentna piłka, która zamieni cię w golfowego geniusza

Oto inteligentna piłka, która zamieni cię w golfowego geniusza

Uderzenie kija w piłkę golfową jest tak silne, że generuje przy tym mnóstwo energii. To właśnie ta kolosalna ilość energii utrudnia nawet najlepszym producentom sprzętu golfowego zastosowanie inteligentnego systemu monitorowania lotu piłki. Do tej pory żadne urządzenie nie miało prawa przetrwać we wnętrzu piłki, bowiem siła uderzenia z pewnością uszkodziłaby delikatne systemy. Okazuje się jednak, że firma OnCore, która reklamuje się jako lider innowacyjnych rozwiązań dla golfa, może zmienić zasady gry, dzięki inteligentnej piłce GENiUS Golf Ball.

Wykorzystując istniejącą technologię stalowego rdzenia wykorzystywaną w piłkach golfowych Elixr, OnCore jest w stanie umieścić szereg czujników we wnętrzu GENiUS, które pomogą śledzić odległość piłki, prędkość, trajektorię, szybkość obrotu i lokalizację. Wszystkie te dane zostaną natychmiast przesłane na iPhone'a lub smartfon z systemem Android, dostarczając w czasie rzeczywistym informacje na temat każdego uderzenia.

OnCore opracowało także specjalną aplikację, która pozwala na dzielenie się sukcesami na polu golfowym z przyjaciółmi w mediach społecznościowych lub przesyłanie wyników do innych członków klubu. Wszystko wskazuje na to, że ten nowy gracz na rynku jest  obiecującą propozycją dla tych, którzy przez analizę danych chcą polepszać swoje wyniki i stawać się lepszymi graczami. Kolejnym plusem jest też cena GENiUS. 100 dolarów wydaje się być niewielką kwotą w porównaniu z opłatami za członkostwo w klubie golfowym i cenami sprzętu wysokiej jakości.

źródło: Indiegogo

sznyt tygodnia

najnowsze