CityWood to minimalistyczne, drewniane mapy 3D, które powiesisz na ścianie

CityWood to minimalistyczne, drewniane mapy 3D, które powiesisz na ścianie

Te piękne drewniane mapy mają za zdanie opowiedzieć historię waszego ukochanego miasta. Za CityWood stoi Hubert Roguski, architekt i grafik z Warszawy, który w 2015 roku wpadł na pomysł projektowania map w 3D. Od idei do realizacji nie minęło dużo czasu i dziś CityWood zbiera fundusze na Kickstarterze. Wszystko wskazuje na to, że zbiórka zakończy się ogromnym sukcesem, bowiem o drewnianych mapach Roguskiego rozpisują się media na całym świecie, a tych, którzy chcą wesprzeć projekt wciąż przybywa.

 

Mapy CityWood tworzone są przy użyciu danych pochodzących z miast. Elementy takie jak rzeki, czy drogi mają kilka warstw, by nadać mapom głębię. Do wykonania używane są drewniane sklejki o grubości 3 mm. Każda warstwa jest wycinana osobno z zachowaniem ogromnej precyzji, a następnie ręcznie wygładzana dla uzyskania gładkiej powierzchni. Na koniec lakieruje się mapy, by przedłużyć ich trwałość i odporność. Każda sztuka jest inna, bowiem inna jest struktura użytego drewna. Mapy CityWood w całości wykonywane są ręcznie, a gotowy produkt dostarczany jest razem z ramą i pleksi.

Wśród miast, które można zamówić są między innymi Miami, Nowy Jork, Toronto, Barcelona, Warszawa, Sztokholm, Hong Kong i wiele innych. Jeżeli was też zachwyciły projekty CityWood koniecznie zajrzyjcie na ich stronę internetową oraz odwiedźcie Kickstarter, gdzie dowiecie się o wszystkich formach finansowania projektu. Mapy można zamówić w różnych rozmiarach, a ceny zaczynają się od 29 dolarów.

źródło: Kickstarter/ materiały prasowe

sznyt tygodnia

najnowsze