McLaren Special Operations prezentuje MSO X 570S GT4

McLaren Special Operations prezentuje MSO X 570S GT4

McLaren Special Operations zostało powołane do życia w jednym celu - aby właściciele samochodów brytyjskiej marki mogli otrzymać produkt w pełni dostosowany do ich potrzeb i - nie ukrywajmy - fanaberii. Produkcyjne wersje sportowych McLarenów to dla niektórych za mało. Spersonalizowane, poddane tuningowi i naznaczone wyjątkowością wersje tańszych odpowiedników trafiają do garaży tych najbogatszych klientów marki. Nie inaczej będzie w przypadku najnowszego modelu MSO X 570S GT4 COUPE.

Spod rąk specjalistów z MSO wyszło tylko 10 sztuk nowego dodatku do serii MSO X. Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z autem wyścigowym, które pokocha każdy tor. Jednak tym okazem będzie można swobodnie poruszać się po zwykłych drogach.

Samochód powstał w oparciu o design modelu 570S. Projektanci dołożyli ogromne skrzydło dla większej aerodynamiki wykonane ręcznie z włókna węglowego. Oprócz tego auto wydaje piękne dźwięki przez tytanowe rury wydechowe, a opony Pirelli P Zero Corsa i czarne koła podkreślają sportowy charakter McLarena.

We wnętrzu MSO X 570S łatwo doszukać się rajdowych inspiracji. Urządzona w minimalistycznym stylu z karbonowymi elementami, kabina auta nie przypomina żadnej innej spotykanej w samochodach tej marki. Jeżeli chodzi o elektronikę, to auto wyposażone jest w kamery i czujnik parkowania.

Na zdjęciach widzimy dwa z dziesięciu egzemplarzy zamówionych przez Newport Beach, największego sprzedawcę samochodów McLarena na terenie USA. Wszystkie sztuki są już oczywiście sprzedane za kwotę, która na razie pozostaje tajemnicą. Pieniądze zazwyczaj nie grają roli, kiedy kupuje się auto zbudowane na specjalne zamówienie, dlatego liczymy na to, że pozostali właściciele zechcą pochwalić się swoimi egzemplarzami.

źródło: Auto Blog

sznyt tygodnia

najnowsze