Zamieszkaj w domu na drzewie w Szwedzkiej Laponii

Zamieszkaj w domu na drzewie w Szwedzkiej Laponii

To będzie wyprawa hen daleko na północ mapy. Karina reniferów, łosi i polarnych nocy ma do zaoferowania wyjątkowe miejsce by podziwiać zorzę polarną. Czy nie pięknie będzie robić to przez okno domku zawieszonego w koronach drzew?

W koronach drzew

Hotel mieście się w małym miasteczku Harads, niedaleko Luleå. Stąd już tylko o krok do przekroczenia koła podbiegunowego. Na cały obiekt składa się obecnie 7 domków na drzewie. Noc zarezerwować można zarówno w małych, dwuosobowym domku w kształcie ptasiego gniazda, lub w wielkim kilkunastoosobowym luksusowym apartamencie. Najpopularniejszy i najczęściej fotografowany jest domek o nazwie Mirror Cube, w którego ścianach odbija się las i niebo, tworząc kamuflaż trudny do dostrzeżenia nawet z odległości kilkunastu metrów. Kolejny wyjątkowy projekt to statek UFO, który przysiadł już na stałe w koronach drzew.

Noc w gwiazdach

Tutaj wszystko jest zrobione bardzo tradycyjnie. Właściciele kupili stary pensjonat w którym goście hotelu mogą zjeść śniadanie, a do domków na drzewie prowadzi leśna ścieżka, którą podąża się z mapą obiektu pod pachą. Nie ma nowoczesnych technologii, chociaż niektóre domki mają bardzo współczesną formę. Chodzi o zbliżenie człowieka z naturą. Chwilowe odcięcie się. Goście hotelowi snują się leniwie między domkami ubrani w szlafroki. Pomiędzy domkami znajdują się leśne sauny. Relaks w skandynawskim stylu.

Księżniczka i Justin Bieber

Hotel odwiedzany był przez wielu sławnych gości. Ścieżka prowadząca do pokojów hotelowych nazwana jest traktem księżniczki Viktorii, szwedzkiej następczyni tronu, która otworzyła ten trakt osobiście. Ale nie tylko koronowane głowy zainteresowały się nietypowym hotelem. Podczas trasy koncertowej po Europie Justin Bieber zadecydował że właśnie tutaj spędzić chce noc (mimo faktu, że w Szwecji nie grał nawet koncertu).

Hotel przyciąga gości którzy chcą świętować szczególne okazje - zaręczyny, rocznice ślubu, miesiąc miodowy. Ceny zaczynają się od 2000 zł / noc, a kończą na 6000 zł / noc w przypadku największego i najnowszego domku - '7th Room'. Rezerwacji dokonacie tutaj.

 

***

Aga, Konrad i pies Bocca.

Mieszkamy w Szwedzkiej Laponii, tuż pod kołem podbiegunowym. Kadry ze spotkań z reniferami, upolowane zorze polarne, szafranowe bułki. Pokochaliśmy północ za surowość i cynamon.

Kundeleknabiegunie.com to miejsce dla zimnolubnych, prozwierzęcych entuzjastów szwedzkiej kultury “lagom”.

autor: Agnieszka Boeske/ kundeleknabiegunie.com

sznyt tygodnia

najnowsze