Jeden z najpiękniejszych hoteli na świecie ukryty jest w górach Gruzji

Jeden z najpiękniejszych hoteli na świecie ukryty jest w górach Gruzji

Legenda głosi, że gdy Bóg stworzył świat i obdzielił go pomiędzy wszystkie narody, Gruzini, którzy niespecjalnie mieli ochotę na walkę z innymi o swój skrawek ziemi (woleli w tym czasie oddać się biesiadzie) zostali z niczym. Jednak gdy Bóg poznał bliżej ten niesamowicie radosny i przyjacielski naród, postanowił oddać mu skrawek ziemi, który początkowo planował zostawić dla siebie jako miejsce odpoczynku. Prawdziwy raj - zieloną krainę z dostępem do ciepłego morza i górami sięgającymi nieba. I tak jest. Gruzji naprawdę trudno odmówić uroku, a kraj ten z roku na roku, staje się coraz częstszym kierunkiem podróży, tych wszystkich, którzy pragną pięknych widoków, pysznej kuchni, wyjątkowych zabytków i niesamowitej radosnej atmosfery tworzonej przez Gruzinów.

Wielu z podróżnych przyciągają monumentalne góry Kaukazu z górującym wśród nich szczytem Kazbeku (5033,8 m n.p.m). U podnóża góry, u stóp lodowca, na wysokości ponad 1750 m n.p.m. znajduje się Rooms Hotel Kazbegi. Eleganckie minimalistyczne wnętrza, luksusowe warunki i surowa górska przyroda tworzą wyjątkową kombinację, która sprawia, że to miejsce ląduje wysoko na liście naszych podróżniczych planów. Zresztą zobaczcie sami.

Rezerwacji możecie dokonać tutaj. Przypominamy, że do Gruzji z Polski można dostać się bezpośrednio dzięki tanim liniom lotniczym. To co? Lecicie?

źródło: roomshotels.com / designhotels.com

sznyt tygodnia

najnowsze