Wonder Photo Shop zaprasza na spotkanie autorskie z fotografem Emilem Bilińskim

Wonder Photo Shop zaprasza na spotkanie autorskie z fotografem Emilem Bilińskim

W sobotę 13. stycznia w godz. 11.00-13.00 w kreatywnej przestrzeni Wonder Photo Shop przy pl. Konstytucji 5 w Warszawie, odbędzie się spotkanie z Emilem Bilińskim. Znany fotograf i juror w popularnym programie telewizji Polsat #Supermodelka Plus Size będzie podpisywał kalendarze charytatywne Fundacji Gajusz. Biliński jest autorem wszystkich 12 zdjęć z udziałem gwiazd i podopiecznych Fundacji, które możemy podziwiać w kalendarzu.

 

Kalendarz powstał z okazji jubileuszu Fundacji Gajusz, która w tym roku obchodzi swoje 20-lecie. Emil Biliński i znani artyści włączyli się w projekt charytatywny, aby wesprzeć Fundację, prowadzącą na co dzień trzy hospicja dziecięce i ośrodek preadopcyjny. Bohaterami kalendarza są podopieczni Fundacji oraz znani artyści, m.in. Grażyna Wolszczak, Ireneusz Czop, czy Paulina Holtz. Wszystkie zdjęcia Emil Biliński wykonał w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Zbyszko” pod Łodzią, które posiada największą stadninę koni w regionie. Motywem przewodnim kalendarza są zatem te szlachetne zwierzęta oraz piękna przyroda.

Fundacja Gajusz z powodzeniem od 20 lat pomaga chorym dzieciom i ich rodzinom. Nie dziwi zatem fakt, że artyści bez wahania zaangażowali się w pomoc. - Cały projekt był bardzo spontaniczny. W środę dostałem telefon z zaproszeniem do współpracy, w czwartek byłem już na dokumentacji w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Zbyszko”, by obejrzeć obiekt, a w sobotę odbyła się pierwsza sesja zdjęciowa. – wspomina początki projektu Emil Biliński

Spotkania z mistrzami obiektywu w #Wonder
Wydarzenie w Wonder Photo Shop będzie okazją do spotkania i rozmowy z fotografem oraz wspólnego zdjęcia. Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymają pamiątkowe foto z Emilem Bilińskim wykonane za pomocą instaxa przez team #Wonder. - Spotkanie z Emilem Biliński jest kontynuacją cyklu spotkań wokół sztuki fotografii, które cyklicznie organizujemy. Poprzednie z udziałem Jacka Boneckiego, Szymona Szcześniaka i Tomka Sikory cieszyły się dużym zainteresowaniem. Planujemy już kolejne tego typu wydarzenia. – dodaje Mariusz Federowicz – założyciel warszawskiego Wonder Photo Shop by Sklep Bez Nazwy.

W czasie spotkania w Wonder Photo Shop Biliński będzie składał autografy i dedykacje na prawdopodobnie największym w Polsce kalendarzu w formacie 100 cm x 70 cm. Kalendarze będzie można nabyć w Wonder Photo Shop zarówno w trakcie jak i po spotkaniu. Dochód z ich sprzedaży w całości zasili konto Fundacji Gajusz.

#Wonder przestrzeń

Wonder Photo Shop to globalny projekt Fujifilm polegający na koncepcji nowoczesnego storu fotograficznego. Salony znajdują się na całym świecie, m.in. w Tokio, Singapurze, Nowym Jorku, czy Toronto. Warszawski WPS jest pierwszym tego typu miejscem w Polsce, a drugim w Europie. Wonder Photo Shop łączy w sobie ideę miejsca rozmów o kulturze i sztuce z kreatywnym concept storem, który serwuje pasjonatom fotografii to, czego nie znajdą nigdzie indziej, czyli eksperymentatorium fotograficznego. Miejscu przyświeca zasada „dotknąć, zobaczyć, nauczyć się”, stąd możliwość wypróbowania dostępnych sprzętów, skorzystania ze studia fotograficznego, które znajduje się na piętrze, czy wydrukowania kwadratowych zdjęć wprost ze swojego smartfona.

***

Dodatkowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/events/400273407068688/

 

 

źródło: materiały prasowe