Uber zdradził, jak będą wyglądały autonomiczne, latające taksówki

Uber zdradził, jak będą wyglądały autonomiczne, latające taksówki

W razie, gdyby nie dotarły jeszcze do was informacje na temat przyszłości transportu, podpowiadamy, że "autonomiczny" to w tym przypadku słowo klucz. Sztuczna inteligencja, która ma przejąć kontrolę nad pojazdem to już nie tylko odważna wizja, ale całkiem bliska rzeczywistość. Swój wkład w rozwój tej technologii chce mieć także Uber. Podczas targów CES w Las Vegas, które obfitują w innowacje, Bell Helicopter zaprezentowało swoją autonomiczną, latającą taksówkę, którą amerykański przewoźnik wykorzysta w projekcie Elevate.

Pojazd nie otrzymał jeszcze oficjalnej nazwy, ale jak informowaliśmy was wcześniej, Uber planuje uruchomienie lotów w 2020 roku. Podobnie jak w przypadku zwykłego helikoptera, taksówka wystartuje i wyląduje w pozycji pionowej, ale gdy znajdzie się w powietrzu, będzie manewrować jak tradycyjny samolot.

Scott Drennan, dyrektor ds. Innowacji ujawnił, że rzeczywisty prototyp jest już w fazie testowania, ale ogólny projekt taksówki bez kabiny jest wciąż trzymany w tajemnicy, aby utrzymać nie kusić konkurencji. Drennan dodał także, że hybrydowy silnik maszyny będzie w stanie dowieźć pasażerów na odległość na 240 kilometrów.

 

źródło: The Verge