Uber zdradził, jak będą wyglądały autonomiczne, latające taksówki

Uber zdradził, jak będą wyglądały autonomiczne, latające taksówki

W razie, gdyby nie dotarły jeszcze do was informacje na temat przyszłości transportu, podpowiadamy, że "autonomiczny" to w tym przypadku słowo klucz. Sztuczna inteligencja, która ma przejąć kontrolę nad pojazdem to już nie tylko odważna wizja, ale całkiem bliska rzeczywistość. Swój wkład w rozwój tej technologii chce mieć także Uber. Podczas targów CES w Las Vegas, które obfitują w innowacje, Bell Helicopter zaprezentowało swoją autonomiczną, latającą taksówkę, którą amerykański przewoźnik wykorzysta w projekcie Elevate.

Pojazd nie otrzymał jeszcze oficjalnej nazwy, ale jak informowaliśmy was wcześniej, Uber planuje uruchomienie lotów w 2020 roku. Podobnie jak w przypadku zwykłego helikoptera, taksówka wystartuje i wyląduje w pozycji pionowej, ale gdy znajdzie się w powietrzu, będzie manewrować jak tradycyjny samolot.

Scott Drennan, dyrektor ds. Innowacji ujawnił, że rzeczywisty prototyp jest już w fazie testowania, ale ogólny projekt taksówki bez kabiny jest wciąż trzymany w tajemnicy, aby utrzymać nie kusić konkurencji. Drennan dodał także, że hybrydowy silnik maszyny będzie w stanie dowieźć pasażerów na odległość na 240 kilometrów.

 

źródło: The Verge

sznyt tygodnia

Maserati wypuści limitowaną edycję SUV-ów o mocy 590 KM 1
Maserati wypuści limitowaną edycję SUV-ów o mocy 590 KM
Polski plakat - towar eksportowy na wagę złota 2
Polski plakat - towar eksportowy na wagę złota
Morgan Motor Company wypuści osiem ręcznie skręcanych Aero GT 3
Morgan Motor Company wypuści osiem ręcznie skręcanych Aero GT
Tak wygląda Rolls-Royce Phantom VIII po tuningu 4
Tak wygląda Rolls-Royce Phantom VIII po tuningu
BMW jak Netflix. Producent ogłosił program subskrypcyjny 5
BMW jak Netflix. Producent ogłosił program subskrypcyjny

najnowsze