Oto projekt latającego samochodu, który wygląda jak statek kosmiczny w stylu retro

Oto projekt latającego samochodu, który wygląda jak statek kosmiczny w stylu retro

Samochody elektryczne i hybrydowe na dobre rozpanoszyły się w ofertach marek motoryzacyjnych, stanowiąc coraz poważniejszą konkurencję dla aut ze spalinowymi silnikami. Co prawda rozwiązują one w dużym stopniu kwestie związane z ochroną środowiska, ale tak samo jak ich tradycyjne odpowiedniki napędzane benzyną czy ropą, muszą stać w znienawidzonych przez wszystkich kierowców korkach. Żeby rozwiązać ten problem potrzebujemy latających samochodów, a studio projektowe Lazzarini Design dostarcza nam gotowy koncept, który tylko czeka, żeby wprowadzić go w życie.

Od dziesięcioleci marzymy o latających samochodach, które miałby stać się głównym środkiem transportu w nieokreślonej przyszłości. Widzieliśmy do tej pory niezliczone projekty koncepcyjne przygotowane przez kreatywne zespoły, a także mnóstwo produktów wyobraźni scenografów i specjalistów od efektów specjalnych w filmach. "Hover Coupé", autorstwa Włochów z Lazzarni Design Studio to kolejna propozycja, która łączy w sobie oldschoolowy styl z futurystycznym designem.

Na design retro-futurystycznego, latającego samochodu miały wpływ projekty kultowej marki samochodowej Isotta Fraschini. W pojeździe o długości 4,5 metra zmieszczą się dwie osoby. A co sprawi, że auto miałoby się unosić nad ulicami? Do startu potrzebne będzie powietrze z turbin, a dalszy lot możliwy dzięki silnikom odrzutowym Według projektantów, "Hover Coupé" byłby w stanie osiągnąć prędkość ponad 550 km/h.

Dajcie znać co myślicie o takich projektach i koniecznie przeczytajcie o planach Ubera na wprowadzenie latających taksówek w Los Angeles i kilku innych miastach.

źródło: Designboom