Pierwszy i jedyny, dopuszczony do jazdy po publicznych drogach Aston Martin Vulcan nadchodzi!

Pierwszy i jedyny, dopuszczony do jazdy po publicznych drogach Aston Martin Vulcan nadchodzi!

Grupa RML ogłosiła ponad rok temu, że skonstruuje zestaw, który przekształci zabójczo szybkiego Astona Martina Vulcana w samochód, którym będzie można poruszać się po zwykłych ulicach. Teraz dostaliśmy dowód na to, że nawet tak odważne słowa mogą zamienić się w czyny. Grupa RML zaprezentowała właśnie swój pierwszy wariant wyścigowego Vulcana w wersji przeznaczonej na drogi publiczne.

Fioletowy Vulcan wyposażony jest w najważniejsze elementy, które dostosowane są do codziennych potrzeb kierowców, takie jak wycieraczki przedniej szyby, reflektory, osłony tylnych świateł, lusterka boczne pożyczone od Astona Martin DB11 i ulepszone siedzenia dla lepszej widoczności. Zwróćcie też uwagę na brak tylnej szyby.

Aston Martin Vulcan to samochód wyścigowy, który miał swoją premierę w 2015 roku. Vulcan imponuje silnikiem V12 o mocy 804 KM i masie własnej wynoszącej 1311 kilogramów. Zostaną wyprodukowane tylko 24 samochody,a cena pojedynczego egzemplarza to  2,3 miliona dolarów.

Tymczasem zobaczcie poniższą relację z warsztatu RML i zachwyćcie się razem z nami piękną, legalną wersją Astona Martina Vulcana.

źródło: YouTube