Magic Leap zaprezentowało rewolucyjne okulary rozszerzonej rzeczywistości

Magic Leap zaprezentowało rewolucyjne okulary rozszerzonej rzeczywistości

Wszystko zaczęło się w 2011 roku, kiedy to założyciele Magic Leap postawili sobie za cel skonstruowanie najbardziej innowacyjnych i przyjaznych użytkownikowi okularów AR. 6 lat później, zmotywowany solidnym zastrzykiem gotówki w postaci 1,9 miliarda dolarów od inwestorów takich jak Google czy Alibaba, dyrektor startupu Rony Abovitz (który innowacjom poświęcił swoją karierę), zaprezentował światu gogle rozszerzonej rzeczywistości, na które warto było czekać.

Abovitz zbił fortunę na produkcji robotów medycznych, a zarobione pieniądze zainwestował w Magic Leap. Wygląda na to, że przedsiębiorca nie pożałuje tej decyzji, bowiem po latach pracy nad stworzeniem okularów, które spełnią oczekiwania użytkowników, pierwsze reakcje na produkt są bardzo pozytywne.

Cały zestaw AR otrzymał nazwę Magic Leap One i składa się on z trzech elementów. Gogle Lightwear mają zapewnić użytkownikom maksymalny komfort, dzięki lekkiej konstrukcji i anatomicznemu kształtowi. Okulary mają wbudowane sześć kamer, które zapewnią doskonały obraz. Gogle mają być dostępne w dwóch rozmiarach oraz w wersji dla osób noszących szkła korekcyjne.

Drugi element to kompaktowy Lightpack, który można przymocować do paska. Żeby okulary zadziały trzeba podłączyć je do zestawu obliczeniowego za pomocą dwóch kabli. Do sterowania urządzeniem przeznaczony jest kontroler z touchpadem.

Wiemy już z jakich elementów składa się Macic Leap One, pora zatem na przyjrzenie się funkcjom gogli. Najważniejsza z nich to tworzenie wirtualnych obiektów, które nie znikają po "wyjściu" z rozszerzonej rzeczywistości. Za pomocą okularów będziemy mogli korzystać z przeglądarki 3D, odbywać wideokonferencje, grać czy oglądać filmy. Gogle wyposażone są także w wirtualnego asystenta AI, który może wyrosnąć na poważną konkurencję dla Alexy i Google Home.

Na razie Magic Leap nie ujawnia ceny za swój zestaw. Według nieoficjalnych źródeł ma się ona wahać między 1000, a 1500 dolarów. Zachowamy jednak ostrożność i poczekamy na start sprzedaży, która ma ruszyć w przyszłym roku.

Jesteście zwolennikami AR/VR? Co myślicie o rozwoju tych technologii? My z dużym zaciekawieniem przyglądamy się działaniom startupów wprowadzających na rynek innowacyjne rozwiązania.

źródło: Magic Leap