10 najbardziej spektakularnych samochodów 2017 roku

10 najbardziej spektakularnych samochodów 2017 roku

Nadszedł ten magiczny czas w roku, kiedy z refleksją można spojrzeć na wszystkie dokonania ostatnich 12 miesięcy. Branża motoryzacyjna była w tym roku szczególnie płodna, dając nam raz za razem powody do zachwytów nad niesamowitymi projektami super  i hipersamochodów. Niektóre z nich powstały po to, by na nowo zdefiniować pojęcie luksusu; inne ścigały się na ćwierć mili, bijąc kolejne rekordy prędkości. W naszym subiektywnym rankingu nie dzielimy ich jednak na kategorie. Nasza listu dziesięciu najbardziej spektakularnych samochodów 2017 roku to pełne zachwytu, retrospektywne spojrzenie na osiągnięcia koncernów motoryzacyjnych, a jednocześnie wyraz wielkich oczekiwań związanych z przyszłością motoryzacji.

10. Lamborghini Urus

Ortodoksyjni fani włoskiej marki nie przyjmują do wiadomości tego, że logo z atakującym bykiem ozdobi wkrótce SUV-a. Nam bardzo podoba się propozycja Lamborghini. Doceniamy zarówno smukły design auta, imponuje nam jego moc oraz odwaga szefów marki, którzy trochę na przekór tradycji, wychodzą na przeciw potrzebom klientów. Więcej o nowym Urusie dowiecie się klikając tutaj.

9. Ferrari Portofino

Nasza redakcja ma ogromną słabość do Ferrari. Mimo, że Portofino to najtańsza pozycja w ofercie marki, jego możliwości wciąż są ogromne (600 KM), a stylistka nie odbiega od tej, do której przez lata przyzwyczaiła nas marka. Więcej o następcy Californii przeczytacie tutaj.

8. McLaren Senna

McLaren znów udowadnia, że w kwestii mocy nie ma sobie równych. Właśnie dlatego ich najnowsza propozycja odziedziczyła nazwę po legendarnym kierowcy F1, Ayertonie Sennie. Zajrzyjcie do naszego artykułu po więcej informacji.

7. Rolls-Royce Phantom VIII

Rolls-Royce określa nowego Phantoma mianem "najbardziej luksusowego samochodu świata". W dodatku auto skrywa pod maską potężny silnik V12, którego hałas nie będzie wam przeszkadzał, dzięki zastosowaniu materiałów wyciszających. Po więcej zdjęć i informacji zapraszamy tu.

6. Ford GT

Ford wrócił do gry prezentując w tym roku swój nowy model GT. Tym samym marka przypomniała o swoich wyścigowych tradycjach, a projektanci dołożyli wszelkich starań, by wygląd auta nie odbiegał od innych supersamochodów. Kliknijcie w ten link po więcej.

5. Bentley Continental GT

Bentley Continental GT to stylistyczna perełka i synonim luksusowego auta, z mocnym, ponad 600-konnym silnikiem V12 pod maską. Przejdźcie do naszego artykułu po więcej informacji i piękne zdjęcia.

4. Lamborghini Terzo Millennio

Lamborghini połączyło siły z naukowcami z MIT. Efektem jest absolutnie kosmiczny pojazd przyszłości, który zgodnie ze swoją nazwą, ma wprowadzić branżę motoryzacyjną w trzecie millennium. Tutaj piszemy więcej o elektrycznym koncepcie.

3. Aston Martin Valkyrie

Hipersamochód od Astona Martina i Red Bull Racing ma być szybszy od bolidów F1 i kosztować 3 miliony dolarów. Biorąc pod uwagę, jak bardzo zaawansowany jest to projekt oraz datę produkcji pierwszych sztuk, przyznajemy Valkyrie trzecie miejsce. Kliknijcie tutaj po więcej.

2. Tesla Roadster

Elektryczny supersamochód Elona Muska ma rozpędzać się do 100 km/h w 1,9 sekundy. A ponieważ lubimy ekologiczne rozwiązania, szybkie i ładne auta oraz niespodzianki, Tesla Roadster zajęła w naszym rankingu wysoką, druga pozycję. Więcej informacji znajdziecie w naszym artykule.

1. Mercedes-Maybach Vision 6

Sądząc po liczbie odsłon artykułu oraz udostępnień na Facebooku, koncept Vision 6 zrobił na naszych czytelnikach największe wrażenie. Przyłączamy się do zachwytów nad projektem Mercedes-Maybach i przyznajemy mu koszulkę lidera w naszym rankingu. Nie zapomnijcie kliknąć po więcej.