The Archeologist to gin, w którym zanurzone są części pochodzące z silników Harley-Davidson

The Archeologist to gin, w którym zanurzone są części pochodzące z silników Harley-Davidson

Nie możesz nazywać się fanem Harleya-Davidsona, jeżeli w twoim domowym barku nie stoi butelka ginu, w którym zanurzone są części ze starych motocykli. Tak, 'The Archaeologist" to gin, który bije na głowę wszelkie alkohole, w których pływają skorpiony i węże. Autorem tego niecodziennego pomysłu jest Uwe Ehinger, właściciel warsztatu motocyklowego i totalny fan tych pojazdów. To właśnie ta pasja i chęć stworzenia czegoś oryginalnego sprawiła, że dziś, wszyscy tak samo zakręceni na punkcie kultowych motocykli co Ehinger, mogą stać się dumnymi właścicielami jałowcowego trunku o buntowniczym charakterze.

Części silników, które znajdziemy w butelkach ginu pochodzą z oldschoolowych modeli, na które Ehinger trafiał podczas swoich licznych podróży. W jednej butelce pływają elementy pochodzące z modelu z silnikiem Flathead z 1939 roku, znalezione na meksykańskiej pustyni, do drugiej włożono śruby z Knucklehead z 1947 roku, które Uwe przywiózł z Chile, a trzecia butelka zawiera części z silnika Panhead z 1967 roku przywiezione z Korei Południowej. Dzięki temu każda butelka ma swoją indywidualną historię, a przez fanów Harleya-Davidsona może być traktowana jako najcenniejszy eksponat.

Zastanawiacie się pewnie jak to możliwe, że metalowe części silnika bezkarnie pływają w alkoholu? Ehinger najpierw dokładnie je wysterylizował, a następnie pokrył warstwą stopu cyny. W ten sposób przygotowane elementy zostały przytwierdzone do stalowej konstrukcji i umieszczone w ręcznie wykonanych butelkach, z których każda oznaczona jest stemplem z numerem seryjnym silnika. Zwieńczeniem dzieła jest etykieta w stylu vintage, która nadaje całości ekskluzywnego charakteru.

Żaden fan motocykli Harley-Davidson nie przejdzie obojętnie wobec butelki tak oryginalnego ginu. Musicie się jednak pospieszyć, bo na stronie The Archeologist dostępna jest limitowana liczba egzemplarzy.

źródło: The Archeologist

sznyt tygodnia

najnowsze