W Arabii Saudyjskiej otwarto niezwykłe muzeum, którego projekt zainspirowało Stonehenge

W Arabii Saudyjskiej otwarto niezwykłe muzeum, którego projekt zainspirowało Stonehenge

Dziesięć lat zajęło architektom z duńskiego studia Snøhetta wybudowanie The King Abdelaziz Center for World Culture. Od odważnego projektu po imponującą budowlę, zlokalizowaną w mieście Dhahran w Arabii Saudyjskiej, Centrum Światowej Kultury na pewno stanie się jedną z głównych atrakcji tego regionu.

Inspiracją do stworzenia projektu stał się układ tajemniczego kręgu kamiennego w Stonehenge - stąd pomysł na umieszczenie jednego z kamieni w środku budowli, podczas gdy reszta sprawia wrażenie jakby podpierała całą konstrukcję.

Budynek powstał na specjalne zamówienie Saudi Aramco Oil Company. Ma on przyczynić się do promocji kultury i edukacji w Królestwie, dlatego oprócz muzeum, biblioteki ze zbiorem ponad 200 000 książek i audytorium mieszczącym 900 gości, na terenie obiektu znajdują się także laboratoria, sale koncertowe i teatralne oraz sale wykładowe.

Z takim zapleczem, centrum ma aspiracje, by stać się jednym z kluczowych obiektów, w którym odbywać się będą najważniejsze światowe wydarzenia, konferencje i bankiety.

Sprawdźcie, co ciekawego dzieje się w The King Abdelaziz Center for World Culture w najbliższym czasie.

źródło: Hypebeast

sznyt tygodnia

najnowsze