Tiguan Allspace to nowy, przestronny SUV w ofercie Volkswagena

Tiguan Allspace to nowy, przestronny SUV w ofercie Volkswagena

Volkswagen wzbogaca ofertę SUV-ów o nowego Tiguana Allspace. Nowy Allspace wypełnia lukę między Tiguanem a Touaregiem, SUV-em wyższej klasy. Auto może być wyposażone nawet w siedem foteli, ma więcej miejsca na bagaż i możliwość różnorodnego kształtowania układu wnętrza. Dzięki rozstawowi osi zwiększonemu o 109 mm do 2.787 mm oraz za sprawą zwiększenia długości całkowitej modelu o 215 mm do 4.701 mm Tiguan Allspace jest jednym z najprzestronniejszych SUV-ów w swojej klasie. Nowy Volkswagen jest dzięki temu atrakcyjną propozycją nawet dla tych kierowców, którzy potrzebując przestronnego samochodu byli dotąd skazani jedynie na auta typu van.

Do innych cech wyróżniających Tiguana Allspace należy jego bogatsze wyposażenie, które podkreśla pozycję tego modelu w ofercie Volkswagena między Tiguanem ze zwykłym rozstawem osi (Normal Wheelbase / NWB) a ekskluzywnym Touaregiem.

Wśród tych dodatkowych w stosunku do Tiguana NWB elementów wyposażenia w wersji podstawowej Trendline znajdują się m.in. relingi dachowe (w kolorze czarnym), system multimedialny Composition Colour wraz z interfejsem telefonu Bluetooth i USB, wielofunkcyjna kierownica, eleganckie trapezowe końcówki układu wydechowego, obręcze aluminiowe Montana 17” oraz aktywny tempomat ACC działający do prędkości 210 km/h.

Jeszcze bogatsze wyposażenie mają wersje Comfortline (m.in. z elektrycznie podnoszoną pokrywą bagażnika i srebrnymi relingami dachowymi) oraz Highline (tak jak Comfortline, dodatkowo z m.in. w pełni diodowymi reflektorami oraz z systemem bezkluczykowego dostępu do auta Keyless Access). Ponadto nowy SUV wchodzi do sprzedaży z systemem multimedialnym nowej generacji: najbardziej rozbudowanym systemem Discover Pro, którym można sterować przy pomocy gestów.

Odpowiednio do swojej wyższej pozycji w ofercie Volkswagena, bogatszego wyposażenia seryjnego oraz wielkości wnętrza Tiguan Allspace jest wyposażany w silniki o większej mocy – podstawowy osiąga 110 kW/150 KM. Trzy turbodoładowane jednostki benzynowe (TSI) rozwijają moc 110 kW/150 KM, 132 kW/180 KM i 162 kW/220 KM. Trzy turbodiesle (TDI) uzyskują natomiast moc 110 kW/150 KM, 140 kW/190 KM i 176 kW/240 KM.

Wygląd zewnętrzny Tiguana Allspace projektował zespół stylistów Volkswagena skupiony wokół Marco Pavone. „Zaprojektowaliśmy nieco dłuższe tylne drzwi. Żeby dostosować proporcje do dłuższego nadwozia poprowadziliśmy też pokrywę silnika nieco wyżej ponad osłoną chłodnicy” – stwierdził projektant, dodając „Linia okien za trzecim słupkiem dachowym wznosi się ku górze, co również jest wyróżnikiem Tiguana Allspace”.

Tak jak klasyczny Tiguan, również Tiguan Allspace jest dostępny w dwóch wersjach różniących się wyglądem przedniej części nadwozia – onroad oraz offroad. Tę drugą można zamówić opcjonalnie z pakietem „Offroad”, w którego skład wchodzi osłona silnika sięgająca aż do zderzaka i chroniąca jednostkę napędową podczas jazdy w terenie. W wersji z przodem w stylu offroad kąt natarcia zwiększa się o 7 stopni.

Volkswagen przyjmuje już zamówienia na nowego SUV-a. Ceny zaczynają się od 117 090 złotych za wersję podstawową Trendline, a kończą na 191 890 złotych za 240-konną wersję Highline.

źródło: materiały prasowe

sznyt tygodnia

najnowsze